Юрій Корбут: «Молодим вінницьким гравцям потрібно дати можливість себе проявити»

37-річний вінничанин Юрій Корбут нещодавно став віце-президентом «Ниви» із дитячо-юнацького футболу. Він також є очільником «Ниви-2» (колишній клуб «ЕМС-Поділля») та власником фірми «Utmost», яка займається виготовлення спортивного одягу.

– Новий проект отримав назву «Нива-2». Тобто це дублююча команда нашого професійного клубу. Такого раніше не було. У Вінниці останніми роками тренери «Ниви» не особливо довіряли місцевій молоді. Друга команда потрібна саме для того, щоб перспективні виконавці мали мотивацію під час переходу із дитячо-юнацького футболу у професійний. Тепер молоді вінницькі вихованці матимуть ігрову практику, залучатимуться до тренувального процесу у дорослому футболі, – каже Юрій Корбут.

– Юрію, на якому рівні і в яких змаганнях гратиме «Нива-2»?

– Вона виступатиме у чемпіонаті області (вища ліга). За цей колектив гратимуть футболісти, які поки не готові фізично до команди майстрів. Або які ще не встигли підписати із головною «Нивою» контракт. При цьому тренери першого клубу спостерігатимуть за підготовкою майбутньої зміни. Це допоможе підтягувати кожного гравця до основної команди.

– Раніше, в 2018 році, травмовані і дискваліфіковані гравці «Ниви» виступали за свою другу команду у вінницькій Премєр-лізі. Зараз це буде можливим?

– Футболісти, у яких є діючі професійні контракти, грати на чемпіонаті області не зможуть.

– Ваша фірма «Utmost» сприятиме «Ниві»?

– Безумовно. Поки в наших планах – переодіти весь клуб у спортивне екіпірування «Utmost».

– «ЕМС-Поділля» була однією з кращих команд області. Тепер вона влилася у структуру «Ниви». Якими бачите перспективи флагмана вінницького футболу?

– Ідеологією команди «ЕМС-Поділля» була ставка на молодь. Ми завжди слугували плацдармом для випускників місцевих ДЮСШ. Цих хлопців залучали до тренувального процесу. Вони навіть були основою нашого складу! «ЕМС-Поділля» виграло чемпіонат області, незважаючи на те, що середній вік її гравців не перевищував 22-23 роки.

Я пристав на пропозицію щодо створення дублюючої команди «Ниви», аби у вінницьких футболістів була перспектива, щоб їм більше довіряли. Водночас нам треба виконати велику роботу, щоб цих хлопців фізично і морально підготувати до професійного футболу.

– Скільки гравців «ЕМС-Поділля» під час зимової перерви поповнили лави професійної «Ниви»?   

– Три футболісти. Це молоді і перспективні хлопці, у яких ми в свій час повірили. Вони показували гарний результат і тому мали велику ігрову практику в нашій команді.  Зокрема, це Сергій Бондарчук, Давід Подкуйко і воротар Леонід Мукомел. На їх прикладі ми хочемо показати, що вінницькі хлопці нічим не гірше, ніж приїжджі. І що їм потрібно довіряти та дати можливість проявити себе у Великому спорті.

Прес-служба ФК «Нива»