«Нива» – «Поділля» – 2:2. Третя домашня нічия поспіль. Огляд, статистика

Після виїзної перемоги в попередньому турі чемпіонату України (друга ліга) над житомирським «Поліссям» (2:0) «Нива» прагнула здобути три очки й у грі із непоступливим «Поділлям». Команда із Хмельницького непогано підсилила склад перед цим сезоном. Особливо звертало на себе увагу повернення гострого нападника Алішера Якубова. Однак за іменами кадровий потенціал вінничан виглядає все ж потужніше.

Як виявилося, матч 18 липня проходив зовсім не по сценарію Дениса Колчіна. Як і двох попередніх домашніх поєдинках сезону (із тернопільською «Нивою» і рівненським «Вересом») зломити супротив гостей вінничанам не вдалося. Хоча команда Василя Вовка і Дениса Колчіна знов володіла беззаперечною ігровою і територіальною перевагою. Гості, як і передбачалося, тримали «тролейбус» біля воріт Сергія Дворника і підібрати ключі до них було надзвичайно важко.

На старті тайму вже визначилася схема гри: «Нива» накочувала позиційні хвилі атак. Було помітно, що у неї особливу роль відігравав Володимир Савошко, який  гостро проривався по лівому флангу. Також нерідко гру на себе брав наш капітан Ігор Маляренко. Натомість подоляни намагалися гостро контратакувати.

Якщо б «Ниві» вдалося забити швидкий м’яч, безумовно, малюнок гри змінився. Команді Віталія Костишина довелося би йти вперед великими силами, оголяти тили, чим вінницькі нападники вміло користуються особливо у виїзних поєдинках.

Але, на жаль, цього не сталося. Хоча моменти, безумовно, у нивівців були. На 20-й хвилині фірмове забігання у чужий штрафний здійснив Павло Федосов. Він міг вийти віч-на-віч із голкіпером, але забарився і випустив ігровий снаряд за лінію поля. Незабаром Володимир Савошко пробив метрів з 11-и трохи вище поперечини. Майже одразу у штовханині біля воріт гостей двоє вінницьких футболістів могли заштовхати м’яча у сітку.

У своєму бажанні відкрити рахунок «Нива» трохи забула про захист. Після розіграшу ауту команда Віталія Костишина провела швидкий та разючий контрвипад. Алішер Якубов віддав передачу на хід Яну Морговському. Той увірвався у карний майданчик і влучив у дальній кут «Ниви». Холодний душ для Вінниці – 0:1.

Перед перервою суперники обмінялися непоганими атаками. Після рикошету від нашого капітана Ігоря Маляренка Сергій Дворник з трудом перевів м’яча на кутовий. А лідер «Поділля» Алішер Якубов, якого залишили вільним у карному майданчику, не дотягнувся до прострільної передачі.

Відпочинок пішов «Ниві» на користь. Наша команда заграла цікавіше і потужніше. На 50-й хвилині після пасу на хід Володимира Савошка Павло Федосов виходив сам-на-сам із голкіпером. І був збитий. Свисток судді не мовчав. Щоправда, рефері Ігор Сташук (Чернигів) з Чернігова призначив не 11-метровий, а показав «гірчичник» нашому нападнику. До речі, саме цей служитель футбольної Феміди судив і нивівське дербі в першому турі, а після того матчу був облитий вінницькими вболівальниками кефіром за, на їхню думку, упереджене суддівство. Пресував Ігор Сташук наших хлопців і у подільському дербі. На це бурхливо реагували не лише вболівальники, але й головний тренер «Ниви» Денис Колчін. За це він був вилучений з поля і вимушений додивлятися гру з трибун. Залишився командувати футболістами помічник «коуча» Юрій Солов’єнко, для якого це був прощальний поєдинок. Він переходить Академії кращого клубу Молдови «Шерифу», тренуватиме 14-річних юнаків.

Тиск господарів приніс дивіденди вже на 58-й хвилині. Павло Федосов скористався помилкою оборонців, прострілив на Михайла Шестакова, і вихованець ладижинського футболу прямим ударом зрівняв рахунок. 1:1!

Окрилені вінничани побігли «добивати» суперника і знову наступили на ті ж граблі. Про Алішера Якубова наші оборонці чомусь забули, і він метрів з семи розстріляв Артема Кулініча. Знову, як і під час першого голу, у голкіпера «Ниви» практично не залишалося шансів врятувати свою команду. 1:2.

На щастя, вінницькі футболісти не опустили рук. Вони продовжувати тиснути на ворота «Поділля», створювати моменти. Приміром, на 80-й хвилині активний Михайло Шестаков з гарної позиції пробив поруч зі штангою. За п’ять хвилин до кінця основного часу частина засмучених вболівальників почала залишати спортивну арену.

Але наші хлопці не здавалися і спромоглися організувати фінальний штурм, який моментами скидався на навалу. На передостанній хвилині нивівець Шестаков з двох метрів добив круглого, що відскочив від поперечини, у сітку. 2:2!

Суддя додав чотири хвилини, але витиснути більшого «Ниві» не вдалося. Отже, з одного боку вчергове втратили очки вдома. З іншого, майже хепі-енд, бо врятувалися на фініші.

Але вінницьким вболівальникам не варто розслаблятися, бо команді потрібна підтримка вже наступного тижня. У середу, 22 серпня, вдома проводимо матч другого раунду Кубку України проти першолігового ФК «Гірник-Спорт». А у неділю, 26 серпня, знову на Центральному міському стадіоні граємо матч чемпіонату проти «Буковини» (Чернівці). Початок обох ігор – 17.00.