Футбольний клуб "Нива" Вінниця
9 Вересня, 2018, 11:34

«Нива» – «Минай» – 0:0. Репортаж, статистика

Вінницька «Нива» грала проти «Минаю» (Закарпаття) у День міста, якому виповнилося 665 років. Тому зрозуміло, що наші футболісти прагнули зробити гарний подарунок вболівальникам.

Поєдинок, який пройшов восьмого вересня, вважався одним із центральних матчів туру в групі «А» другої ліги. Адже  зустрічалися третя і четверта команда дивізіону. Із чотирьох гостьових матчів ФК «Минай» виграв лише одного разу, решту – програв. Вінницька «Нива» у домашніх матчах ще не поступалася, однак і виграла лише раз.

Незважаючи на дощову погоду, на матч завітали близько тисячі вболівальників. Вони очікували побачити на полі Василя Кобіна, який відомий своїми виступами за донецький «Шахтар». Але ключовий виконавець гостей отримав ушкодження на тренуванні, залишився в запасі і до кінця матчу не вийшов у гру.

В першому таймі на полі домінувала «Нива». Вона постійно накочувала свої хвилі атак на ворота суперників. Вже на шостій хвилині наш форвард Михайло Шестаков міг відкривати рахунок, якби дістав прострільну передачу, перебуваючи в парі метрів від воріт. Згодом гостей врятувала поперечина. А після удару Володимира Савошка круглий пройшов поруч зі штангою.

Минайці, на відміну від багатьох домашніх матчів «Ниви» в цьому сезоні, не відсиджувалися в обороні, а намагалися за гарної нагоди гостро контратакувати. В їхньому складі активністю виділявся Михайло Кополовець, відомий своїми виступами за львівські «Карпати».

Перед фінальним свистком вінничани ледь не пропустили: Роберт Гегедош виходив віч-на-віч із воротарем «Ниви» Артемом Кулінічем, той парирував. Вже у порожні ворота відправляв ігровий снаряд Кополовець, але схибив.

В зустрічній атаці форвард «Ниви» Павло Федосов переграв голкіпера гостей Віктора Мелашенка і відправляв м’яча вже у майже порожні ворота. Втім, швидкий захисник «Минаю» встигнув вибити м’яча із них.

Перший тайм був доволі оптимістичним для «Ниви». Хоча, як і раніше, підводила реалізація. А ось другий ледь не став жахом для господарів поля. Треба «зняти шляпу» перед воротарем Артемом Кулінічем, який кілька разів рятував нашу команду і став справжнім героєм гри. Приміром, він лише на початку тайму тричі нейтралізував виходи гостей віч-на-віч!

Хоча були в матчі й інші персонажі, які звертали на себе увагу – арбітри. Приміром, в одному із моментів два поспіль вінницькі футболісти залишилися лежати на газоні, а один із них вимагав допомоги. (І це при тому, що під час дощової погоди, яка була у Вінниці, ризик падінь і травм зростає у рази!). Тим часом Сергій Задиран (Київ) не звернув увагу на це і дав можливість закарпатцям провести атаку, яка завершилася виходом на побачення із нашим голкіпером. Це був непоодинокий епізод: рефері регулярно гасив атакувальні потуги господарів, а аналогічні потенційні фоли з іншого боку помічав набагато рідше.

На 65-й хвилині навіть Артем Кулініч вже нічим не міг допомогти «Ниві»: він лише проводжав очами ігровий снаряд – штанга! Чудові можливості відкрити рахунок були у минайців Лободи, Гегедоша, Образцова, Гавриленка. Але «Ниві» цього разу щастило.

В середині тайму глядачі побачили дебют за зелено-білих півзахисника Ігоря Богача і повернення на поле після травми захисника Володимира Найка. Були сподівання, що наша команда заб’є на фініші, як це було не раз в поточному сезоні. Але «Герой шостого туру у другій лізі» Володимир Савошко вже був змінений. Інші нивівці із групи атаки, на жаль, не змогли приміряти на себе таку приємну роль. Згадується лише момент за 10 хвилин до фінального свистка, коли Артема Шаповаленка нібито збили на лінії карного майданчику. Рефері показав: можна грати!

Щоб допомогти хлопцям, на фініші матчу до кромки поля вийшов президент «Ниви» Василь Вовк. Але й це не допомогло забити переможний м’яч. Натомість «Нива» ледь не програла – на 85-й хвилині із порожніх воріт м’яч вибив Володимир Найко.

Отже, 0:0. П’ята нічия «Ниви» в сезоні. Два наступні поєдинки колектив Василя Вовка і Дениса Колчіна проведе в гостях. 15 вересня зіграємо проти «Чайки» (Київська область), 22 вересня – проти одноклубників із Тернополя.