fbpx
Футбольний клуб "Нива" Вінниця
26 Серпня, 2018, 22:22

«Нива» – «Буковина» – 2:1. Вольова перемога

В шостому турі чемпіонату України з футболу (друга ліга)  у Вінниці в гостях побував старожил українського футболу – «Буковина» (Чернівці).

Історична статистика

Цю команду, як і нашу, було засновано у 1958 році. Гра вінницької “Ниви” та чернівецької “Буковини” 26 серпня стала 70-ю в їхній історії протистояння. 28 перемог було на рахунку вінничан, 17 матчів було зіграно з нічийним результатом та 24 звитяги залишились за чернівчанами.

В новітній історії вінницької “Ниви” колектив майстрів футболу з міста, що над Бугом, до сьогодні не перемагав ще “Буковину”! Тобто, третій сезон поспіль вінничани не знали смаку перемог в матчах з цим суперником. Востаннє “Нива” перемагала жовто-чорних більше 10 років тому (сезон 2009/2010, перемога з рахунком 2:1 на власному полі).

Попередня зустріч між цими суперниками відбулась минулого сезону. На ЦМС буковинці спромоглись дотиснути господарів – додатковий час мінімально перемогли нивівців.

Три номінальні форварди

Після трьох домашніх нічиїх в чемпіонаті України нивівцям було конче потрібно перервати цю негативну серію. Не дивно, що вінницька команда вийшла на поле із трьома номінальними нападниками – Андрієм Маляренком, забивним Михайлом Шестаковим і Віктором Коровіковим, який набрав форму після травми.

Щоправда, цього разу Коровіков переважно «підносив снаряди» голеадорам, як і наші провідні півзахисники – Володимир Савошко та Ігор Маляренко. Проте не було у складі захисника Сергія Андрєєв. Як виявилося після гри, із ним розірвано контракт.

Що стосується гравців команди «Буковини», то в її складі був екс-нивівець Антон Батрак. Він і одягнув капітанську пов’язку.

На тренерську лаву «Ниви» повернувся коуч Денис Колчін, який відбув дискваліфікацію. На матчі був присутній президент нашої команди, генерал-майор Василь Вовк. На його очах та на очах відданих вболівальників наші хлопці старалися, билися, захищаючи честь Вінниці.

Втрачені нагоди

Щоправда, спочатку матч дуже нагадував попередні домашні нічийні поєдинки «Ниви». Господарі поля тиснули, створювали гольові моменти, а ось реалізації – на жаль, поки що нуль.

На 15-й хвилині небезпечно в карному майданчику пробивав Михайло Шестаков – вище воріт. Через 10 хвилин Віктор Коровіков розрядив свою гармату поруч зі штангою.

Гості гостро контратакували правим флангом, де іноді провалювався наш захист. Приміром, на 34-й хвилині Роман Кузів розіграв оборону «Ниви», прострілив, але Дмитро Гарванко вибив м’яча, ліквідуючи небезпеку.

А ось хвилиною пізніше було просто необхідно відкривати рахунок. Коровіков вивів у прорив Маляренка – того збили. Очевидний фол, і на 11-метровій позначці наш ас стандартів і штатний пенальтист Володимир Савошко. Здавалося, він вдарив непогано, у кут. Але голкіпер гостей Богдан Степаненко, який виглядав доволі впевнено весь матч, вгадав напрямок польоту м’яча і врятував свою команду.

Тут же, після розіграшу кутового удару, Віктор Коровіков опинився на ударній позиції. На жаль, вицілив вище воріт. Далі чергове падіння в карному майданчику Ігоря Маляренка. Фол був не беззаперечним, як і попередньому епізоді, і рефері не ризикнув призначити пенальті.

Перед перервою наші хлопці все ж загнали круглого у сітку. Але перед цим бузо зафіксовано напад на голкіпера Богдана Степаненка.

«Холодний душ» у спекотний вечір

Більша частина другого тайму проходила із тотальним домінуванням на полі «Ниви». У її цікавих позиційних атаках.

До середини тайму гості практично не йшли вперед, сконцентрувавшись на обороні. Вінничани намагалися використовувати флангові проходи і навіси, але на виході знову непогано діяв голкіпер Степаненко.

Все ж гол назрівав, зважаючи на перебіг подій на полі. Але, як часто було в матчах команди Василя Вовка і Дениса Колчіна цього сезону,чомусь назрів він саме у ворота «Ниви». Наш надійний захисник, віце-капітан Вадим Хохлов, сфолив у взагалі то в досить простій ситуації. Він перекривав шлях супернику до воріт і замість блокування випадково зачепив його. Пенальті реалізував Антон Батрак. 0:1 на 68-й хвилині.

Щасливий камбек

На щастя, цей холодний душ не перетворився у психологічну капітуляцію «Ниви». Вінничани, як і раніше, накочували хвилі атак на ворота гостей. Після однієї з них Шестаков пробивав по вже порожніх воротах. Але дивом не влучив.

Окрилена забитим голом «Буковина» спробувала йти уперед. Але наші оборонці на чолі із Вадимом Хохловим діяли впевнено.

На 84-й хвилині вінничани отримали реальний шанс відігратися. Було призначено небезпечний штрафний удар. Прямо на лінії карного майданчику і напроти воріт суперника. Зрозуміло, шанс реабілітуватися за невикористаний пенальті отримав Володимир Сапвошко. Буковинці вишукували солідну стінку, схожу на Карпатські гори. Але вона не стала перешкодою для вінницького майстра стандартів. 1:1!

Вінничани не зупинялися на досягнутому, а знову й знову йшли уперед. На 88-й хвилині класно пробивав Ігор Маляренко метрів з 14-и – кіпер потягнув м’яча і перевів його на кутовий.

Суддя додав до основного часу 5 хвилин. На другій доданій хвилині наш капітан-боєць Маляренко увірвався до карного майданчику, після чого м’яч знайшов руку суперника. Знову 11-метровий, і на цей раз Савошко був влучним!

2:1 – шикарна вольова перемога. Безумовно, глядачі отримали задоволення від хепі-енду. Але «Ниві» водночас треба покращувати реалізацію моментів, інакше далі буде дуже-дуже складно.

На післяматчевій прес-конференції головний тренер «Ниви» Денис Колчін нагадав, що мета клубу на сезон – вихід до першої ліги. А головний тренер «Буковини»  Віктор Мглинець визнав перемогу господарів цілком закономірною, зважаючи на перебіг подій на полі.