fbpx
Футбольний клуб "Нива" Вінниця
21 Березня, 2020, 9:57

Друга ліга, група А. Якби сезон відновився 21 березня, підсумки трансферного вікна

Оцінюємо команди за якістю оформлених угод.

Футбол поставлений на паузу через пандемію коронавируса, але команди другої ліги все одно провели трансферну роботу, яку гріх не проаналізувати. Зараз більшість клубів пішли на карантин, а гравці, в тому числі новачки, займаються за індивідуальною програмою. Але рано чи пізно вони все ж увіллються в колективи повноцінно і це змінить загальну картину третього за силою дивізіону країни, як і диспозицію сил в ньому.

Нива Тернопіль: не до жиру, добре, що на плаву

Лідер групи А, тернопільська “Нива”, ще перед Новим роком мав пряму загрозу знятися з чемпіонату. Однак джерела стабільного фінансування були знайдені, правда на серйозне посилення складу грошей виділено не було. До середини березня “Нива” так і не оголосила про новачків, зате її заявка звузилася ще на три людини, які вирішили продовжити кар’єру в іншому місці. (Оцінка 6/10)

Полісся: стабільність і віра

Анатолій Безсмертний повністю задоволений наявним ростером, принаймні судячи з трансферів. Команду з Житомира покинули Корохов і Федотов – воротар, який мав мінімальну практику восени. На їх місце взяті Марк Мєдвєдєв і Олександр Ковпак.

Досвідченого форварда тренер вже похвалив за самовіддачу на зборах, а значить процес вливання в колектив вийшов безболісним. (Оцінка 9/10)

Верес: здорова конкуренція

Рівненський клуб має найбільший бюджет на північному заході (судячи за наявними у відкритому доступі даними) і серйозний план подальшого розвитку. Підкріпив заяви “Верес” і якісною роботою на трансферному ринку.

З минулих гравців варто шкодувати хіба про Мар’яна Мисака, який повернувся в рідний “Рух” з оренди. Зате прихід Богдана Когута у воротарський лінію, Дмитра Махнєва і Романа Гончаренка у захист, а Панасенка і Хоцяновського в середину поля роблять колектив не просто доукомплектуваним, а з наявністю здорової конкуренції на кожній без вийнятку позиції! (Оцінка 10/10)

Діназ: проблеми тільки в месенджерах

Новачок професійного футболу з Вишгорода не заявляв про гучні плани перед сезоном, але є стабільно міцним колективом, який взимку провів якісні збори в Туреччині та зіграв кілька хороших спарингів. Лише втрата Іллі Терещенка може бути записана в негатив, що не дозволяє поставити клубу максимальну оцінку за роботу на трансферному ринку.

П’ятірка новачків, серед яких навіть 16-річний Захар Добровольський здатний заграти вже в цьому сезоні, точно підсилить команду. З невеликих зимових “проблем” варто згадати хіба що про атаку турецьких ботів на телеграм-канал “Діназа”, яка була успішно відбита працівниками прес-служби клубу. (Оцінка 8/10)

Калуш: нова гроза авторитетів

Ось хто точно нарівні з “Вересом” заслужив максимальну оцінку за роботу взимку, так це “Калуш”. Степан Матвіїв буде мати у своєму розпорядженні по відновленню чемпіонату склад, в якому знайдеться місце Сергію Вороніну і Роману Толочку-молодшому. Якщо другий сподівається перезавантажити кар’єру, то досвідчений захисник, швидше за все, поділиться досвідом з молодими і це лише піде на користь “хімікам”. Також футболістами “Калуша” стали воротар Злотар із “Ужгорода”, хавбек Олександр Медведь з “Черкащини”, його колега по амплуа Андрій Понєдєльнік (екс “Буковина”) і форвард екс “пивовар” Тарас Пучковський. Покинули Іванофранківську область Роман Гудак, Ігор Богач та Габріель Дос, який повернувся в “Рух”. Оцінка (10/10)

Поділля: пішла основа, прийшла нова

Охрончук, Муляр, Музичук, Зуєвич, Опря, Калінін, Гайдаш – все це футболісти, які регулярно потрапляли до складу в першій частині сезону і вони Хмельницький покинули. Зате на зміну пішовшим з’явилися в заявці “Поділля” голкіпер з величезним досвідом Олег Чуваєв, захисник Олександр Жданов (екс “Металіст 1925”), хавбеки Сулейман Діонг (сенегалець), Олексій Шпак (оренда з “Миная”) і Арсентій Дорошенко, якого знову “запозичили” у “Колоса”. Підопічні Віталія Костишина точно не стали слабшими, при цьому омолодивши склад ще більше. (9/10)

Чайка: регрес неминучий?

На момент написання матеріалу в заявці команди з Петропавлівської Борщагівки значилося лише поповнення молодими “ноунейм”, зате серед втрат фігурували Головатенко, Жикол, Довгий, Єфремов, Мілютін і Трушенко – все це гравці основи, або наближені до неї.

Можливо, “Чайка” здивує новими підписаннями вільних агентів вже після закінчення карантину, тим більше, що Тарас Ільницький цього не виключає. Але поки що її трансферна діяльність і взятий курс на омолодження говорять про те, що створюється новий колектив з прицілом вже на наступний сезон. (5/10)

Буковина: симпатичної команди більше немає

Нову команду збирають в Чернівцях і процес все ще не закінчений. Це не для красного слівця сказано, так як тільки сім гравців залишилися з осіннього варіанту складу, а на їх місце прийшли “зелені” виконавці без особливого досвіду. Прикро, але навряд чи ми тепер побачимо самобутній колектив, який міг не маючи замін на лавці здобути перемогу в Хмельницькому, а потім ще й здолати “Верес” в яскравій “перестрілці”. Тарас Сивка, капітан “Буковини”, й зовсім відправився із сім’єю до Чікаго, де не факт, що продовжить кар’єру футболіста. (4/10)

Нива Вінниця: до нових горизонтів

Глобальне оновлення, але зі збереженням кістяка, сталося і в Вінниці. “Ниву” тепер на постійній основі очолює новий тренер, який не з чуток знайомий з процесом, так як працював в штабі Нгахи Коллінза довгий час.

Олег Шумовицький не соромиться залучати до складу молодь, так як сам раніше був дитячим тренером. Втрату Дениса Долинського можна назвати найбільш серйозною, хоча пішли також Виздрик і Червінський, які досить регулярно потрапляли до складу раніше. Частково проблеми в обороні повинен вирішити прихід Олега Остапенка з одеського “Чорноморця”. (7/10)

Друга ліга, група А. Якби сезон відновився 21 березня, підсумки трансферного вікна - изображение 5

Ужгород: зміна тренера, але не вектора

Змінився наставник і у “Ужгорода”, який провалив друге коло і тепер навряд чи буде претендувати навіть на місце у верхній половині таблиці. Правда Михайло Іваниця уже зазначив, що команда і далі буде в основному сподіватися на своїх вихованців, або ж гравців, родом із Закарпаття. Дмитро Сартіна і Максим Минайленко, які виступали раніше за команди першої ліги, повинні посилити колектив і зробити його більш збалансованим. Правда втрати більш вагомі, адже Лютнянський, Селещук, Котьо, Пасічник і Масікевич були гравцями основного складу. (7/10)

Оболонь-Бровар-2: Корнєв все ще в грі

Тренерська вертикаль київського клубу зазнала змін, в зв’язку з переходом Олега Мазуренка на посаду головного в першій команді місце наставника дубля зайняв Олександр Антоненко. Молоді “пивовари” дозаявили двох досвідчених воротарів (Литвиненко і Фастов), а також півзахисника атакуючого плану з Вінниці Владислава Рябцева. Пішли Боровик з Дьогтярем, а також Валерій Степаненко і Тарас Пучковський, про що ми згадували вище в підпункті про “Калуш”. У заявці залишається Андрій Корнєв, який і в 42 не поспішає вішати бутси на цвях! (7/10)

Джерело: Артур Кисляченко, ua-football.com

Прес-центр:

Питання до керівництва клубу