fbpx
Футбольний клуб "Нива" Вінниця
10 Серпня, 2021, 15:34

Знайомтеся: наш наступний суперник «Мункач» (Мукачево)

Візитка

Повна назва: «Мункач – футбольна академія».

Головний інвестор – угорський ФК «Кішварда».

 

Літопис клубу «Мункач – футбольна академія» розпочинається з 2005 року, коли за підтримки благодійного фонду ім. Пака Шандора був створений ДЮФК «Мукачево».

В травні місяці 2005 року за проханням батьків Сільваші З. Й. погодився розпочати тренування дітей 1996-1997 року народження. В подальшому чисельність бажаючих займатися та тренуватися в команді значно зросла.

За період 2006 – 2010 років ДЮФК «Мукачево» брав участь у багатьох міських, регіональних, всеукраїнських та міжнародних турнірах, де його гравці ставали переможцями та призерами.

З сезону 2010/2011 років команди ДЮФК «Мукачево» почали виступати в першій лізі ДЮФЛУ. За підсумками виступів сезону 2013/2014 мукачівці вибороли право виступати в наступному сезоні в вищій лізі ДЮФЛУ.

Тож вже з сезону 2014/2015 команди ДЮФК Мукачева чотирма віковими групами  виступають у рамках ДЮФЛ вищої ліги. В ході виступів у вищій лізі ДЮФК «Мукачево» взяли під опіку власники ФК «Говерла», й цей сезон ДЮФК «Мукачево» змінився на ФК «Говерла». Але через банкрутство ужгородського клубу клуб повернув собі попередню назву. На початку 2016 року з приходом угорських інвесторів відбувся ребрендинг клубу з ДЮФК «Мукачево» в ФК «Мункач», а з 2017 року – в «Мункач футбольна академія».

Розпочинаючи з сезону 2016/2017 МФА виступає в першій юнацькій лізі чемпіонату України серед команд U-19.

Окрім закарпатців, в командах МФА тренуються та виступають юні футболісти з 14 областей України. Водночас мукачівці виступають у провідних клубах України та закордоння – донецькому «Шахтарі», київському «Динамо», угорських «Кішварда», «Пушкаш Академія» та інших. Загалом нині у складі МФА тренуються 11 вікових груп (U-7 – U-19). Близько 300 гравців, з якими працюють  16 тренерів.

З 2016-го року після активних інвестицій з Угорщини з кожним роком покращується інфраструктура академії. В с. Дерцен (Мукачівський район), яке знаходиться за 15 кілометрів від Мукачева, активно розбудовується база МФА. Вже збудовані 6 футбольних полів, два з яких зі штучним. Добудовується житлово-спортивний корпус, де будуть знаходитися житлові кімнати, фітнес та реабілітаційний центр, навчальні кімнати та інші службові приміщення. Футболісти МФА забезпечені  екіпіруванням та спортивним харчуванням.

Сезон 2020/21 є переломним в історії клубу – команда була заявлена для участі в аматорському чемпіонаті України, де посіла передостаннє 8-е місце в групі. У липні 2020 року сталася трагедія – у ДТП загинув головний тренер «Мункача» Віктор Ряшко. Важка втрата, яка не могла не позначитися на морально-психологічному стані колективу. Наразі команду очолює Віталій Шумський. Серед її гравців – екс-воротар вінницької «Ниви» Іван Музичка.

«Мункач» – наймолодша команда Другої ліги. Середній вік футболістів – 19,7 роки.

У першому турі цього сезону «Мункач» в домашніх стінах здолав ФК «Чернігів» – 1:0 (Історичний гол забив Максим Гірний). Потім на виїзді здолав «Буковину» (1:0) та зіграв вдома внічию 2:2 із «Карпатами Галич» (не реалізувавши на 88 хв. пенальті).

Підготував Олег Семенов

Прес-центр:

Питання до керівництва клубу