fbpx
Футбольний клуб "Нива" Вінниця
16 Вересня, 2021, 8:30

Знайомтеся: наш наступний суперник ФК “Діназ”

ФК «Діназ» — професійний футбольний клуб з міста Вишгорода Київської області. Бере участь у чемпіонаті України з футболу в Другій лізі України. Почесним президентом клубу є Москаленко Ярослав Миколайович. У червні 2019 року клуб отримав професійний статус та можливість виступати в Другій лізі України.

Футбольний клуб розпочав власний літопис у 1999 році. Взявши старт із чемпіонату Вишгородського району, діназівці беруть участь у боротьбі за першість серед аматорських колективів усієї держави, а також у міжнародних турнірах. Клуб достойно представляє край у багатьох чемпіонатах столиці, Київської області та України. Отримано низку призових кубків та нагород. Команда тричі вигравала Кубок Київської області (2006, 2011, 2015) та Суперкубок (2011).
У 2011 році клуб здобув перше місце у чемпіонаті Київщини, також завойовував срібні та бронзові медалі чемпіонату. 2012 році Виконком УЄФА нагородив клуб бронзовою медаллю у номінації: «Найкращий аматорський футбольний клуб Європи», що стало певним підсумком спортивної діяльності клубу та поштовхом до наступного — професійного футболу.
Загальна кількість членів клубу налічує понад 500 чоловік, всі вони займаються безкоштовно. Клубу належить навчально-тренувальна база зі штучним покриттям у селі Лютіж. Також використовуються два стадіони з натуральним та штучним покриттям у селі Демидів, нещодавно був відкритий новий стадіон зі штучним покриттям в селі Нові Петрівці. Таким чином у клубу вже чотири стадіони.
ФК «Діназ» має у своєму розпорядженні чотири автобуси, які забезпечують доставку дітей на тренування, виїзди на ігри, поїздки на навчально-тренувальні збори та змагання у інших регіонах країни. Щороку клуб відправляє своїх спортсменів на підготовчі збори на море. Протягом року команди ФК «Діназ» беруть участь у закордонних змаганнях, що є безцінним у питанні набуття досвіду та порівняння курсу з програмами іноземних клубів.

Сезон 2015 року став для «Діназу» дуже насиченим. Спочатку команда перемогла на Меморіалі імені Олександра Щанова, а 19 вересня на стадіоні Національного університету державної податкової служби України стала абсолютними рекордсменами по перемогах у Кубку Київської області, здобувши перемогу у фіналі проти ФК «Чайка» (село Петропавліська Борщагівка). За результатами сезону чемпіонату області команда зайняла 2 місце і в матчі за Суперкубок поступилась все тій же «Чайці».

У 2016 році керівництво клубу взяло різкий курс на омолодження складу двох дорослих команд. З колективом розпрощався і головний тренер Михайло Стельмах. Замість нього очолив головну команду — Ігор Продан. Також було прийняте рішення взяти паузу у Чемпіонаті області, і виступати в Чемпіонаті Києва. Вже у першому офіційному турнірі року, абсолютна нова команда змогла здобути перемогу в турнірі, організованому на честь Володимира Мунтяна. Для багатьох це стало несподіванкою. Протягом сезону 2016 команда здобула ще дві перемоги — в Кубку Києва та Кубку Вишгородщини.

2017 рік почався ще краще ніж попередній, перемога в традиційному турнірі Меморіал Олександра Щанова, та два фінали — Кубок Володимира Мунтяна та Меморіал Кирсанова. В цьому ж році команда повертається в першість Київської області, граючи переважно молодими гравцями вік, яких не старше 18-20 років.

У 2018 році в клубі знову відбулися різкі зміни — першу команду очолив молодий тренер — Володимир Бондаренко. Зі своїм тренерським штабом він почав поступово готувати команду до дебюту в професійному футболі. За підсумками сезону команда виборола 2-е місце в вищій лізі чемпіонату Київської області з футболу, а за півроку зайняла 5-е місце в Чемпіонаті ААФУ. В червні 2019 року клуб отримав професійний статус, а місце в ешелоні аматорського футболу зайняла резервна команда «Діназ-2». Наразі “Діназ” посідає 3-у сходинку групи “А” Другої ліги.

За матеріалами: “Вікіпедія”

Прес-центр:

Питання до керівництва клубу