fbpx
Футбольний клуб "Нива" Вінниця
1 Жовтня, 2021, 9:05

Знайомтеся: наш наступний суперник ФК “Чернігів”

ФК «Чернігів» — професійний (з 2020 року) футбольний та футзальний клуб з Чернігова.

Назви клубу
ЮСБ (18 червня 2003 року — травень 2017 року)
«Чернігів» (травень 2017 року — 19 червня 2020 року)
«Чернігів-ЮСБ» (19 червня 2020 року — серпень 2020 року)
«Чернігів» (з серпня 2020 року)

Історія
Датою народження чернігівської футбольної команди ЮСБ можна вважати 18 червня 2003 року, коли на полі стадіону Чернігівського військового ліцею відбулася перша офіційна гра в історії ЮСБ. Це був матч проти команди «Фортуна-Чернігівгаз» у рамках Чемпіонату Чернігова з футболу, і закінчився він поразкою ЮСБ з рахунком 0:2. Але далі справи команди йшли тільки вгору. ЮСБ вдалося вийти у фінал чотирьох, де чорно-жовті здобули дві перемоги при одній поразці і посіли підсумкове друге місце в чемпіонаті.
У сезоні 2004 ЮСБ опинилося на четвертому місці в Чемпіонаті. Також вдалося завоювати Кубок Чернігова. На стадіоні ім. Ю. Гагаріна ЮСБ здолав команду «Шина» — 4:2. На початку року команді вдалося взяти «бронзу» в турнірі з міні-футболу на призи СК «Хімік». ЮСБ посів четверте місце в чемпіонаті. У кубку, обігравши на своєму шляху декілька грізних команд (у тому числі і з «вишки» області), дісталися півфіналу, де «Шина» взяла реванш за минулий рік.

У 2006 році було прийнято ключове рішення про розширення і розвиток чернігівського футболу. ЮСБ вперше виступала і в чемпіонаті Чернігівського району, де команді вдалося увійти до фінальної четвірки. Також цього року прийшли перші футзальні перемоги.
Початок 2007 року ознаменувався виходом у фінал чемпіонату Чернігівської області з футзалу. А вже влітку команда брала участь у першій лізі чемпіонату Чернігівської області з футболу.
У 2008 році команда вперше спробувала свої сили у Вищій лізі Чернігівської області з футболу. Команда виступила в новому чемпіонаті не найкращим чином, посівши 10 місце в турнірній таблиці. В кубку міста з футзалу чорно-жовті взяла реванш, завоювавши кубок Чернігова.

2013 року клуб вперше заявився до Чемпіонату України серед аматорів.
У травні 2017 року клуб змінив свою назву на ФК «Чернігів».
Після закінчення сезону 2019/2020, в якому команда пробилася в фінал Чемпіонату України серед аматорів, відбулася визначна подія в історії ФК “Чернігів” – «тигри» зробили черговий крок вперед у своєму розвитку, отримавши професійний статус. Чернігівський клуб дебютував у Другій лізі, здобувши низку пам’ятних перемог над «Рубіконом» (Київ), «Буковиною» (Чернівці) і «Чайкою» (Петропавлівська Борщагівка). Підсумкове десяте місце в Групі “А” не турбувало вболівальників – честь міста відстоювали футболісти, для яких професійний рівень був новим досвідом. Команда виступила гідно, маючи все для подальшого прогресу.

Досягнення
Срібний призер чемпіонату Чернігова з футболу: 2003
Володар кубку Чернігова з футболу: 2004
Бронзовий призер турніру з міні-футболу за призи спорткомплексу Хімік: 2005
Срібний призер турніру з міні-футболу «Кубок Гончарівського»: 2006
Чемпіон Чернігівського району з міні-футболу: 2007
Третє місце у змаганнях за кубок обласної організації ФСТ «Колос»: 2007
Переможець відкритого кубку Чернігова з міні-футболу: 2008, 2009
Переможець відкритого кубку Чернігова з футболу: 2010.

Джерела: Вікіпедія, оф. сайт ФК “Чернігів”

Прес-центр:

Питання до керівництва клубу