«Верес» – «Нива» – 0:1. Довгоочікувана перемога!

Перед цією грою «Верес» здобув три поспіль перемоги в офіційних поєдинках і взагалі мав шести матчеву безпрограшну серію . Натомість вінницька команда вчергове втратила очки в домашньому матчі з «Черкащиною-Академією» – 0:0. А перед цим, нагадаємо, був виліт «Ниви» із Кубка України. Щоправда, перед грою із «Вересом» нивівці розім’ялися на аматорах, перегравши в контрольному поєдинку команду Вінницького національного технічного університету, яка є основою студентської збірної області, – 10:0.

Нагадаємо, матч першого кола «Ниви» з «Вересом» завершився із нічийним рахунком 1:1. З того часу у рівнян змінилося 2/3 основного складу, і команда почала набирати очки. До речі, останнім часом у рамці голкіпер Ігор Фіяло витіснив екс-нивівця Максима Бабійчука. Кадрові зміни з того часу у «Ниві» теж були, але не такі суттєві. Водночас зазначимо, що на матч проти «Вересу» в стартовому складі не вийшов капітан «Ниви» Ігор Маляренко. Із капітанською пов’язкою на поле команду вивів віце-капітан Вадим Хохлов.

Гра пройшла в селищі Млинові, що неподалік Рівного. Вона відбулася за чудової сонячної погоди, фактичного «бабиного літа». Першу половину стартового тайму суперники провели переважно у позиційній боротьбі. Хоча спроби атакувати робили обидві команди. На 16-й хвилині в карний майданчик «Ниви» увірвався Яременко, але опинився в офсайді.

На 24-й хвилині вінничани Хохлов і Музиченко вдвох йшли на верховий м’яч у карному майданчику і завадили цим один одному. В атаці-відповіді форвард «Вересу» Маїк пробивав головою з близької відстані, але наш воротар Артем Кулініч врятував Вінницю. Згодом у карний господарів вривався Федосов – арбітр зафіксував офсайд. Схожий шанс був й у нашого півзахисника Богача – той влучив м’ячем в оборонця.

На 35-й хвилині чудово розрядив свою гармату із далекої відстані наш оборонець Антон Музиченко. Голкіпер Ігор Фіяло вже не діставав ігровий снаряд, але «Верес» врятувала штанга. Шкода, міг бути дуже красивий гол.

Фініш тайму залишився за господарями. Майже невідпорний удар під поперечину, схожий на постріл Музиченка, здійснив активний Олег Маїк. Але знову класний сейв продемонстрував наш голкіпер Артем Кулініч. Незабаром Маїк вчергове опинився на ударній позиції, але пробив вище воріт.

Після відпочинку  «Нива» розпочала активно. Небезпечно прострілював з флангу Богач, але його передачу ніхто не зміг замкнути. А ось на 49-й хвилині наша команда спромоглася відкрити рахунок після подачі кутового Савошком. М’яч потрапив до Михайла Шестакова, який ефектним ударом в падінні через себе залишив статистом Ігоря Фіяло. Треба зазначити, що вінницького нападника в карному майданчику ніхто не тримав, що зіграло нам на руку. 0:1!

Незабаром на поле вийшов Ігор Маляренко, який змінив диспетчера Володимира Савошка. Вінничани майже до самого фінального відрізку зустрічі діяли надійно в захисті, враховуючи нещодавній невдалий матч із «Чайкою», яка зрівняла рахунок, поступаючись на початку другої половини у два м’ячі. І реальних гольових моментів у «Вереса» в другому таймі практично не було. Господарі намагалися створювати гостроту навісними подачами, але на виході Артем Кулініч діяв дуже надійно і чітко.

Не сильно допоміг господарям поля й вихід третього номінального форварда Тараса Пецьківа замість захисника Максима Боровця. Натомість у «Вереса» в захисті відкривалися вільні зони, куди неодноразово вривалися нивівці. Приміром, небезпечно вицілювали Антон Музиченко (вище воріт) та Ігор Маляренко (несильно, прямо в роки воротаря).

Вже у додані хвилини господарі намагалися організувати фінальний штурм. Його увінчав небезпечний постріл Яременка, який влучив в плече одному із вінничан. Суддя пенальті не призначив, хоча його вимагали господарі поля. Напевно, тому що умисної гри рукою не було – сильний удар просто влучив у нашого гравця, який не встигав ухилитися від нього.

Отже, 0:1. Тепер чекаємо від наших футболістів чергової звитяги у наступному домашньому поєдинку з «Поліссям» (Житомир), яке в 12-у турі поступилося хмельницькому «Поділлю» – 0:2.