Футбольний клуб "Нива" Вінниця
15 Грудня, 2016, 15:04

Василь Вовк: «Шукаємо тренера, який готовий вести «Ниву-В» у першу лігу»

Почесний президент СФК «Нива-В» Василь Вовк розповів, як триває процес пошуку нового головного тренера, потенційних спонсорів клубу на 2017 рік і наскільки зміниться склад в міжсезоння.

– Василь Васильович, Ви повідомляли, що ведуться перемовини щодо підтримки «Ниви-В» з серйозними підприємствами, з потенційними спонсорами. Скажіть, будь-ласка, чи є вже якісь попередні домовленості, обіцянки, гарантії?

– У нас багато пропозицій до майбутніх партнерів. Ми направили офіційні листи більше, ніж на двісті адрес. В основному, це підприємці, бізнесмени, в тому числі українського масштабу, які тим чи іншим боком «чіпляють» Вінницьку область. Це, приміром, «Миронівський хлібопродукт». Ми пропонуємо партнерство для клубу – генеральне, спеціальне чи титульне. Кілька підприємців зацікавилися цим і пообіцяли на наступний рік зафіксувати в своїх бюджетних витратах партнерство з СФК «Нива-В». Хоча я не можу сьогодні назвати жодного підприємства, яке з нами вже на 100 % погодило партнерство.

Не люблю я слово «спонсор». І, мабуть, ті, хто отримує наші листи-пропозиції, теж не любить. Тому що бути спонсором – це, за великим рахунком, – віддавати гроші. А бути партнером – це значить, разом з іншими заробляти. Ми показали, що можемо на високому рівні організувати рекламну компанію, від якої бізнесмени отримають значну користь. До того ж географія в другій чемпіонату України широка, і про партнерів клубу стане відомо в багатьох куточках країни.

– Скажіть, будь-ласка, ті підприємства, які надавали фінансову підтримку команді в першій частині сезону, продовжать співпрацю з «Нивою-В» після зимової перерви?

– Так, це дуже важливе питання. Ці підприємства поки що не оприлюднюють свої назви і статус. Ними керують люди, які дали можливість поставити професіональний футбол у Вінниці на рейки. Більш того, підштовхнути цей локомотив. Буквально через тиждень-два стане зрозуміло, чи будуть вони продовжувати працювати з нами. Як тільки ми починали проект, була умова: якщо ніхто більше не підключиться, їм нецікаво одним займатися цим питанням, оскільки це тільки витрати. Тим паче, що вони не потребують в своїй діяльності реклами або партнерства з нашої сторони. Але ці бізнесмени готові нам допомагати, як меценати, як спонсори, якщо вони побачать, що «Нива-В» підтримується в першу чергу місцевими підприємствами і місцевою владою.

Наголошую, що представники нашої місцевої влади зараз находяться у керма країни. Тому ми направили офіційні листи з пропозицією підтримати «Ниву-В» Президенту України, Прем’єр-міністру України і 12 народним депутатам України, які мають відношення до Вінниччини. Якщо вони хоч поглядом нас підтримають, це буде дуже важливо.

–  Хто зараз претендує на посаду головного тренера?

– Це всі люди з іменем, хоча й не вигравали Ліги Чемпіонів і навіть не були в призерах чемпіонату України. Але вони все ж добре відомі тренерському співтовариству і їх висока кваліфікація не піддається сумніву.

– В інформаційному просторі був такий кандидат на посаду головного тренера «Ниви-В», як Максим Шацьких. Це правдива інформація чи можливо, просто чутки?

– Максим Шацьких – відомий як футболіст, але не як тренер. Це позитивний гравець, добра людина. Я особисто з ним знайомий. І, дійсно, Максим виявив бажання попрацювати на тренерській ниві. Але він не сказав, що хоче керувати «Нивою-В» чи якоюсь іншою командою. Тому ми Максима Шацьких також розглядаємо як кандидата, але ще перемовини з ним не вели.

Натомість ми провели перемовини чотирма тренерами – розставили акценти для того, щоб зрозуміти один одного і через деякий час підвести підсумки. Один із них чесно відповів, що він, мабуть, не готовий включитися в цей проект. Три кандидатури залишаються, можливі й інші кандидати. Шукаємо висококваліфікованого фахівця, який готовий очолити тренерський штаб і вести «Ниву-В» в першу лігу!

– Коли все ж команда отримає головного тренера? Є певний остаточний термін?

– Ми маємо в найближчий час, протягом грудня, визначитися з подальшою долею команди. А це неможливо без тренерського штабу.

– Не секрет, що в міжсезоння ігровий склад оновлюватиметься. Вже чотири виконавці залишили клуб. Далі пріоритет буде віддаватися футболістам з Вінниччини чи інших регіонів?

– Ми продовжуємо наполягати, що в складі переважно мають бути виконавці з Вінниці і нашої області. Але для того, щоб виконати поставлене завдання – вихід до першої ліги – нам необхідно підсилитися по відповідним ігровим лініям. І не завжди потрібного гравця можна знати серед місцевих чи вихованців вінницького футболу. В міжсезоння половину складу плануємо замінити. Але при цьому залишимо всіх молодих виконавців – вихованців  вінницького футболу. Вони тягнутимуться за тими, хто в першу чергу боротиметься за підвищення в класі.

 

Прес-служба СФК «Нива-В»

Прес-центр:

Питання до керівництва клубу