fbpx
Футбольний клуб "Нива" Вінниця
23 Серпня, 2016, 7:44

Василь Вовк: «Наша мета – вихід за один сезон до першої ліги»

Сьогодні, десятого червня, у Вінниці відбулося розширене засідання виконкому обласної федерації футболу, в якому взяв участь почесний президент СФК “Нива-В” Василь Вовк. Він розповів про успішне проходження етапу атестації нашим клубом і окреслив подальші плани команди.

Атестацію пройшли краще за деяких старожилів

– Головний тренер нашого клубу Володимир Рева вже отримав атестат для участі в другій професійній лізі чемпіонату України. Адже ми виконали всі необхідні вимоги для отримання професійного статусу (серед іншого, як мінімум мільйон гривень на рахунку). Причому нам повідомили, що процес атестації СФК “Нива-В” пройшла краще, ніж деякі старожили другої і навіть першої ліги. Дякую за підтримку всім, хто був причетний до цього процесу, – розпочав Василь Вовк. Мета на сезон керівництвом СФК поставлена дуже висока. – Наше завдання – вихід за один сезон до першої ліги! Я розумію скептицизм з цього приводу у деяких фахівців, в тому числі й у керівників клубів з Хмельницького і Житомира, які прагнуть для початку закріпитися в другій лізі. Але, якщо надовго там застрягти, то це не буде бажаним рухом вперед, – підкреслив Василь Вовк. До речі, у нивівців є гарні приклади для наслідування – «Колос» (Ковалівка) і «Верес» (Рівне), які перейшли до другої ліги з аматорського рівня і одразу спромоглися підвищитися в класі.

Три селекційні збори

Наразі у СФК “Нива-В” розпочинається найскладнішний процес – селекційна робота. Вже 15 червня пройде перший селекційний збір. Його учасники отримуватимуть професійне футбольне харчування. Загалом відбудеться три таких збори, які допоможуть відібрати новачків і підсилити колектив кваліфікованими гравцями. За словами почесного президента нашого клубу, наявний склад виконавців не в змозі виконати поставлені високі завдання. Тому необхідно знайти орієнтовно п’ять кваліфікованих гравців (по одному-два в кожну лінію), які допоможуть підтягнутися молодим нивівським футболістам і суттєво підсилять гру колективу. Це цілком реально, адже не секрет, що сьогодні у зв’язку з економічною кризою в Україні багато непоганих професіоналів стали вільними агентами.

Запрошували столичних динамівців

Основу професійної команди, безумовно, складатимуть вихованці місцевого футболу. Але, як зазначив пан Вовк,   доведеться запросити й кваліфікованих гравців з інших регіонів. Серед потенційних новачків – представники «Карпат», «Шахтаря», деяких клубів першої ліги тощо. У Вінниці багатьом з них можуть запропонувати прийнятні умови. Існувала попередня домовленість з братами Суркісами, що «Нива-В» візьме колишніх гравців київської команди першої ліги «Динамо-2» (вона припинила своє існування, а футболісти стали вільними агентами) в умовну оренду.

– Ми запропонували місце в команді п’ятьом  гравцям «Динамо-2». Але вони поки що бачать себе не у Вінниці чи навіть столиці України (можливо, з часом змінять  думку), а в Європі. В Києві ці футболісти отримували зарплатню на рівні трьох, п’яти чи навіть десяти тисяч доларів на місяць, чого у Вінниці ми не можемо їм запропонувати, – повідомив Василь Вовк.

Прозоре фінансування і фонд підтримки

Особливу увагу Василь Вовк звернув на тему фінансування СФК: – Фінансування нашого клубу є цілком прозорим. Ми передали інформацію щодо наявності і руху коштів в СФК «Нива-В» до федерації футболу. Останнім часом ми чимало витратили, адже довелося тягнути кілька проектів, пов’язаних з виступами нивівців в чемпіонаті області, чемпіонаті України серед аматорів і підготовку до старту на професійному рівні. Як повідомив почесний президент СФК “Нива-В”, відкрито фонд підтримки команди, куди всі небайдужі можуть перераховувати кошти.

Запобігатимуть переманюванню талантів

Очільник «Ниви-В» відповів на всі запитання щодо життєдіяльності професійному клубу. За його словами, керівництво спорткомплексу «Нива», де відбуватимуться матчі другої ліги, в усьому йде назустріч команді. І перед сезоном спільними зусиллями наводитимуть лад на стадіоні, трибунах, у роздягальнях тощо. Як повідомив Василь Вовк, в майбутньому у СФК має з`явитися власна тренувальна база – на околицях Вінниці чи хоча б за містом. Він сподівається, що влада виділить ділянку для реалізації цього інвестиційного проекту.

Почесний президент «Ниви-В» заявив, що необхідно змінювати нинішню негативну ситуацію, коли найкращих випускників вінницьких футбольних шкіл забирають до «Шахтаря», «Динамо», інших клубів та спортінтернатів. В рамках процесу атестації СФК уклав угоди про співпрацю з ДЮСШ «Блохіна-Бєланова» та ДЮСШ «Прем’єр-Нива». Тепер на часі їх втілення у життя.

– Ми плануємо з часом створити фарм-клуб «Ниви-В», де гратимуть місцеві перспективні футболісти. В будь-якому випадку намагатимемося прив’язати найкращих юних вінницьких гравців до нашого клубу, щоб їх не переманювали до інших регіонів, – пояснив Василь Васильович.
vn.20minut.u

Прес-центр:

Питання до керівництва клубу