fbpx
Футбольний клуб "Нива" Вінниця
23 Серпня, 2016, 10:43

Василь Вовк дав інтерв’ю Sport Arena

Почесний президент вінницької Ниви-В Василь Вовк, яка готується стартувати у Другій лізі-2016/2017, дав інтерв’ю Sport Arena, заявивши, що команда планує вийти до Першой ліги.

Ярослав Кроха, Sport Arena

Після п’ятирічної перерви вінницький футбол повертається на професіональний рівень. У Другій лізі ПФЛ незабаром стартує команда Нива-В. Вона продовжуватиме славні традиції вінницької Ниви, яка в свій час виступала у вищій лізі чемпіонату України, доходила до фіналу Кубку країни і навіть грала в єврокубках.

Багато зусиль для відродження команди зробили вінницькі вболівальники, які регулярно влаштовували марші центральними вулицями, вимагаючи від влади повернути футбольну команду майстрів. Справа зрушила з «мертвої точки», коли у Вінниці була створена робоча група з відродження вінницького футболу (за участі представників місцевої влади і обласної федерації футболу), а почесним президентом Ниви-В став генерал-майор Василь Вовк. Він добре відомий громадськості, як колишній керівник Головного слідчого управління СБУ України. Водночас Василь Вовк має досвід успішного керівництва ФК – команда 15 громада з його рідного села Руданське (Шаргородський район) торік виграла Кубок Вінниччини, вийшла до вищої ліги обласного чемпіонату і дебютувала в чемпіонаті України серед аматорів.

В інтерв’ю Василь Вовк розповів про підготовку Ниви-В до сезону та про те,  яким він бачить  майбутнє вінницького професійного футболу.

– Василю Васильовичу, приблизно п’ять років тому через відсутність фінансування команду Нива (Вінниця) було знято з чемпіонату, уже вдруге за історію Незалежної України. Наскільки цього разу було складніше повернутися до профі-змагань? Чи організаційний досвід минулих років зробив свою справу?

– Впевнений, що футбол не потрібно починати з бізнесової складової. Саме така ситуація призвела до розформування вінницького колективу, який доволі успішно виступав у професійному футболі ще кілька років тому. Якщо думати про те, як заробити гроші, ніколи не добитися серйозних результатів, більш того — годі й думати про якусь стабільність. Тому сьогодні закликаю до об’єднання навколо відродження професійного футболу у Вінницькій області тільки тих, хто готовий виключно вкладати у футбол, хто готовий усвідомити, що найближчим часом він може принести тільки радість вболівальникам, але аж ніяк не матеріальний дохід собі. Й не обов’язково внесок повинен вимірятись грошовими знаками чи матеріальними витратами.

Професіоналізм – це коли кожен самовіддано займається своєю справою, порядність – це коли кожен відчуває відповідальність перед державою, областю, містом, земляками, патріотизм – це коли кожен відчуває себе часткою України та своєї малої Батьківщини.

– Питання з фінансуванням уже остаточно вирішені, криза вже в минулому? Наскільки відомо, атестаційний комітет вимагає гарантовану певну суму на рахунку, якої б мало вистачити для фінансування клубу до кінця змагань. Ви маєте цей фінансовий гандикап?

– У наш час питання фінансування ніколи не може бути остаточно вирішеним. Криза не у минулому – криза наступає. Але деякі запобіжники ми розставили. На рахунок було заведено суму, яку атестаційна інстанція вимагала як гарантію існування клубу хоча б один сезон. Це явно недостатня сума, але ми маємо попередні домовленості з кількома структурами щодо підтримки клубу. Впевнений, що хтось-таки не залишить нас один на один з можливими проблемами.

Практично завжди у питанні фінансування хтось шукає резонансну інформацію щодо кримінального чи іншого протиправного походження коштів. Хочу розчарувати таких шукачів. Ми використовуємо не «віджаті», не викрадені й не знайдені кошти. Це легальні надходження, й практично усі вони, рівно як і розходи, будуть у прозорому порядку показані землякам.

– З отриманням атестату проблем не було? Яка організаційно-правова форма діяльності клубу (ТОВ, ГО, підприємство тощо)?

– Ми чітко слідували методичним матеріалам, підготовленим Федерацією футболу України і Професійною футбольною лігою. Нам надавали допомогу як в центральних футбольних інстанціях, так і в Вінницькій обласній федерації футболу, консультували відповідні фахівці. Десь випереджали час, десь затримувались з оформленням тих чи інших документів, оскільки наш клуб реєструвався з «нуля».

Вимоги міжнародних футбольних органів, які українські функціонери повністю прийняли до виконання – футбол не має забирати ніяких громадських, державних грошей. Він повністю повинен бути на фінансуванні та матеріально-технічному забезпеченні комерційної структури. Тому ми створили товариство з обмеженою відповідальністю Спортивно-футбольний клуб Нива-В і намагаємося вже сьогодні шляхом здійснення невеликих комерційних операцій отримувати хоча й незначний, але прибуток. Найближчим часом розпочнемо розповсюджувати товари й матеріали з клубною атрибутикою.

Ми маємо зворотній зв’язок з уболівальниками, у тому числі з ультрас. Єдине їх прохання (вимога) – зберегти традиційні кольори вінницького футболу: біло-зелені, зелено-білі. Адже ми наслідуємо нивівські традиції.

– Стадіон готовий до початку нового сезону? Яка його місткість і які останнім часом ви робили вдосконалення на арені?

– Основною ареною ми заявили стадіон зі штучним покриттям СК Нива, який може прийняти до 3 тисяч глядачів. А запасним буде Центральний міський стадіон Вінниці, який (з урахуванням необхідних заходів безпеки) зможе розмістити понад 10 тисяч вболівальників. Якщо відверто, то зі спортивними спорудами потрібно ретельно попрацювати в плані їх повної підготовки до прийняття професійних клубів.

 

Прес-центр:

Питання до керівництва клубу