fbpx
Футбольний клуб "Нива" Вінниця
2 Березня, 2021, 10:46

Валентин Вишталюк: «Новачки «Ниви» – сильні і досвідчені футболісти»

Помічник головного тренера «Ниви» Валентин Вишталюк розповів про поточну ситуацію в команді, а також згадав про свою тренерську та непересічну ігрову кар’єру.

-Валентине Юрійовичу, Ви стали тренером «Ниви» ще минулого року. Згадаємо, за яких обставин це відбулося?

-Тодішній помічник головного тренера Олега Шумовицького Олег Остапенко поїхав працювати у Луцьк. Наприкінці серпня мені була запропонована ця посада. Новий головний тренер «Ниви» Володимир Циткін продовжує зі мною співпрацювати.

-Минулорічні спортивні досягнення «Ниви» в чемпіонаті України не вражали. На Вашу думку, із цим це було пов’язано?

-Тоді була зроблена ставка на вінницьку молодь. Розраховували бути в середині турнірної таблиці групи. Можливо, трохи вище. Намагалися боротися за перемогу в кожному матчі. Але щось пішло не так. Дві перемоги – це замало для тієї команди. Намагатимемося надолужити згаяне.

-Вже низка новачків підписали контракти із «Нивою». Оцініть це поповнення.

-Це покажуть лише виступи в сезоні. Але й зараз видно, що наші новачки – це якісні і досвідчені футболісти. Це не молодь, яка лише починає свою кар’єру. Але й молодих гравців ми не зкидаємо із рахунків.

-Ви виступали у вищих дивізіонах чемпіонатів Молдови, Азербайджану та Узбекистану …

-Починав у Вінниці, де народився і закінчив школу. Завершив футбольне відділення ОДЮСШ «Колос». Дебютував у професіональній команді Білої Церкви.

Потім на 3 сезони була першолігова вінницька «Нива», «Нива» (Тернопіль), «Ністру» (Атаки), вояжі до Азербайджану та Узбекистану … У Єврокубках виступав за азербайджанський «МКТ- Араз». В перший рік грали проти команди Тирасполя, яку тренував вінничанин Володимир Рева. Ми обмінялися перемогами і вилетіли. Ще боролися проти польської команди «Гроцлін-Діскоболія». В зустрічі у відповідь ми поступилися в доданий час.

Завершив футбольну кар’єру я в першоліговому «Дністрі» (Одещина). Там підібралася хороша компанія – Косирін, Полтавець, Білозор, Опря, Пархоменко та інші відомі гравці.

-Коли вирішили стати тренером?

-В 2014 році директор ВОДЮСШ Блохіна-Бєланова Ігор Коваль запропонував тренувати команду 2003 р.н. Ми двічі виходили в стикові ігри ДЮФЛ України. Аматорські клуби не тренував, одразу почав робити у «Ниві».

-Із ким складніше працювати: з дітьми чи профі?

-Із дітьми, безумовно, складніше. Їх треба навчати елементарним речам. А професіоналам потрібна лише мотивація. Зрозуміло, фінансова.

Прес-служба ФК «Нива»

Прес-центр:

Питання до керівництва клубу