fbpx
Футбольний клуб "Нива" Вінниця
23 Серпня, 2016, 10:46

У Вінниці відроджують професійну футбольну команду

У понеділок, 29 лютого, у Вінниці відбулася прес-конференція щодо відродження професійного футбольного клубу. Йшлося, що нова команда, яку заявляють до другої ліги чемпіонату країни, отримала назву «Нива-В». Наразі вона проходить процес атестації в Професійній футбольній лізі України.

На заході були присутні члени робочої групи з відродження професійного футболу: почесний президент ПФК «Нива-В» Василь Вовк;  віце-президент ПФК «Нива» Вадим  Кудіяров; голова Вінницької обласної федерації футболу і голова робочої групи по створенню ПФК Ігор Гатаулін; члени правління ПФК Сергій Татусяк і Роман Аксельрод; радник Вінницького міського голови, перший віце-президент Вінницької обласної федерації футболу Семен Ханук; начальник управління фізичної культури та спорту Вінницької ОДА Сергій Чернявський, голова спорткомітету Вінницької міської ради Сергій Краєвський. Гарна компанія, яка налаштовувала на оптимізм.

Бракувало тільки президента ФК «Вінниця» і Вінницької міської федерації футболу Дмитра Руденка. Як повідомили на прес-конференції, він взяв паузу у процесі запланованого об’єднання з «Нивою». Проте учасники робочої групи сподіваються на повернення пана Руденка до об’єднального процесу задля утворення у Вінниці єдиної потужної команди майстрів, як було заплановано раніше.

Члени робочої групи, що займається відродженням професійного футболу у Вінниці, вже знайшли меценатів, які інвестуватимуть у ФК «Нива-Вінниця». Крім того, вже набрано гравців, а тренуватиме вінницьких футболістів тренер національної жіночої збірної з футболу Володимир Рева.

Професійний футбольний клуб «Нива» був створений у Вінниці ще в 1958 році. Проте понад чотири роки тому через відсутність фінансування він перестав існувати. Пам’ятаючи кращі футбольні традиції міста Вінниці, члени новоствореної робочої групи з відродження професійного футболу взялися відродити футбольну команду. Вони наголошують, ідея існування вінницької професійної команди не померла завдяки вболівальникам.

– В першу чергу хочу сказати велике дякую вболівальникам, весь цей час вони каталізували сили для відродження професійного футболу у Вінниці. Вони зверталися до Порошенка, до обласної влади… Саме вони ні хвилину не здавалися, – сказав голова робочої групи з відродження професійного футболу у Вінниці, голова Вінницької обласної федерації футболу Ігор Гатауллін.

Також Ігор Федорович додав, що зараз відродження футболу підтримує керівництво міста та області, зокрема, в особі ще одного вболівальника – голови Вінницької облдержадміністрації Валерія Коровія.

Голова громадської організації «Фонд відродження вінницького професійного футболу» Вадим Кудіяров каже, завжди вірив, що у Вінниці буде існувати професійна футбольна команда, тому разом із вболівальниками всіляко старався її відновити.

– В нашому місті має існувати футбольний клуб, тому що футбольний клуб – це серце міста. Ще два роки тому зареєстрували організацію, яка називається «Фонд відродження вінницького професійного футболу», склали коаліцію з вінницькими «ультрасами», ми запатентували бренд «Нива-Вінниця». Основною нашою тезою все ж був професійний футбол, ми хотіли створити професійну команду. На відродження клубу потрібно 5 мільйонів гривень. Ми пропагували ідею, що ми віддамо місце президента цього клубу людині, яка візьме на себе левову частку цих грошей, – пояснив В.Кудіяров.

Відтак президентом ФК «Нива-Вінниця» став колишній президент ФК «15-та громада» Василь Вовк. Він вже знайшов інвесторів, які готові вкласти половину суми у відродження вінницького професійного футболу. В.Вовк додав, що проект зі створення ФК «Нива-Вінниця» не зупиниться доти, доки не буде закінчений.

– Проект немає жодного політичного забарвлення. Окрім того, ми не претендуємо на великі суми з міського чи обласного бюджету. Але ми впевнені, що допомога буде і попередні погодження вже є. Також ми сподіваємося на вінничан, які мають кошти, і на меценатів, які готові допомогти, але чекають, коли процес запуститься, щоб подивитися, чи він не зупиниться. Але смію вас запевнити, що ні я, ні мої колеги зупинятися не будемо, як би там не було. Ми доведемо справу до кінця, – наголосив В.Вовк.

Наразі робоча група, шляхом голосування, обрала тренера новоствореної команди. Ним став тренер національної жіночої збірної з футболу вінничанин Володимир Рева. Також в команду вже набрані гравці, які наразі проходять атестацію в Федерації футболу України.

Сайт “Спортивний Житомир”

Прес-центр:

Питання до керівництва клубу