Тренер нашого найближчого суперника «Полісся» Максим Калиниченко – про збори у Вінниці, «Ниву» і плани на сезон

Нещодавно на навчально-тренувальному зборі у Вінниці перебував футбольний клуб другої ліги «Полісся» (Житомир). Одним з його тренерів є колишній зірковий футболіст московського «Спартака», дніпропетровського «Дніпра» і національної збірної України Максим Калиниченко. Молоде покоління вболівальників добре знає його, як постійного експерта передачі «ПроФутбол» на каналі «2+2». 38-річний Максим Калиниченко погодився відповісти на кілька запитань прес-служби СФК «Нива».

– Я один з тренерів команди «Полісся» (грає в одній групі другої ліги з вінницькою «Нивою» – авт.). Допомагаю головному тренеру Олександру Призетко (екс-гравець київського «Динамо», харківського «Металіста» і національної збірної України – авт.)  Перед цим ми разом працювали у харківському «Металісті», – каже Максим Калиниченко.

– Максиме, чому Ваша нова команда вирішила тренуватися саме у Вінниці, а не, приміром, в Житомирі?

– В Житомирі немає відповідних умов для тренувань взимку. На відміну від штучного газону СК «Нива» у Вінниці. А на збори у теплі регіони нам поки їхати зарано. Тому ми вирішили перебратися до сусідньої Вінниці.

– Які цілі «Полісся» на сезон?

– Піднятися якомога вище по щаблях турнірної таблиці. Намагатимемося виграти все, що тільки можливо.

– Чого прагнете досягти разом з новим клубом?

– Вдало виступити в цьому чемпіонаті України. Але поки що ми знаходимося на 8-у місці з 10-и команд другої ліги. Тому в цьому сезоні підвищитися в класі практично нереально. А далі – буде видно. Наприкінці сезону разом з керівництвом визначимося із подальшими задачами.

– Чи були у Вас пропозиції тренувати за кордоном? Якщо так, то чому вирішили працювати в Україні?

– Пропозиції були, але до конкретики справа не доходила. Так як я дружу с Олександром Призетком, відгукнувся на його пропозицію попрацювати разом у Житомирі. Бо тут я бачу потенціал розвитку і клубу «Полісся», і свій як тренера.

– Що можете сказати про вінницьку «Ниву», як одного із конкурентів «Полісся»?

– Я нещодавно приступив до роботи. І мало що можу сказати про «Ниву».

– Ви грали у найвищих дивізіонах Росії та України. Оцініть рівень другої ліги нашого чемпіонату.

– Поки що не бачив вживу матчі команд другої ліги, тому мені складно оцінити. Але, зрозуміло, що рівень клубів нижчих дивізіонів істотно слабше, ніж колективів Прем’єр-ліги.

– Згадайте якісь важливі матчі під час вашої славетної ігрової кар’єри. Приміром, гру за збірну України на німецькому Мундіалі проти збірної Саудівської Аравії (4:0). Там Ви не лише забили гол, а й віддали дві гольові передачі.

– Зараз у мене голова забита зовсім іншим. І вже не хочеться згадувати про ігрову кар’єру, це все в минулому. Ми будуємо команду «Полісся», і з цим пов’язані всі мої плани і задуми.

– Дякую за інтерв’ю. Бажаю успіхів!

 

Прес-служба СФК «Нива»