fbpx
Футбольний клуб "Нива" Вінниця
20 Липня, 2018, 14:34

Силовики тренувалися затримувати порушників громадського порядку на ЦМС

Цієї неділі у Вінниці відкривається сезон професіонального футболу. 19 липня, перед його початком, на Центральному міському стадіоні відбулись командно-штабні навчання силовиків з метою гарантування безпеки глядачів на матчах.

Частина учасників тренувань імітувала фанатів-ультрас, які під час футбольного поєдинку порушують громадський порядок. Зокрема, вони грюкали порожніми пластиковими пляшками, сильно вигукували і навіть пробували починати бійку. Одним словом, заважали дивитися матч звичайним вболівальникам.

Першим прийшов поспілкуватися із голосливими ультрас відповідальний за проведення професіональних футбольних матчів «Ниви» у Вінниці Олександр Мовчанюк. Його втручання не допомогло – тоді у перемовини вступила група комунікацій Національної поліції із гучномовцем. Коли і це не вирішило проблему, для втихомирювання «порушників громадського спокою» було задіяно спільну групу спецпризначенців Національної поліції та військових Національної гвардії. Поруч знаходилися стюарди, які спостерігали за процесом, але не втручалися у конфлікт. Бо у спецпризначенців, зрозуміло, були відповідні спецзасоби – гумові кийки, наручники, захисні щити і шоломи. Силовики взяли умовних хуліганів у кільце та почали його поступово зменшувати. На меті було затримання організаторів заворушень та виведення порушників за межі стадіону.

– В командно-штабних навчаннях взяли участь представники патрульної поліції Вінниці, співробітники управління Національної поліції, військовослужбовці Національної гвардії, екіпаж пожежної частини і медичної служби. Також були задіяні десять стюардів від футбольного клубу «Нива». Всі спрацювали скоординовано і готові до проведення матчів на Центральному міському стадіоні, – підсумував Олександр Мовчанюк.

– Схема під час порушення громадського спокою на футболі є традиційною. Спочатку хуліганам робиться попередження. Якщо порушення не припиняються, вступає у перемовини група діалогу поліції. Вона намагається владнати конфлікт мирним шляхом. Коли на правопорушників це не діє, застосовуються силові методи впливу, – каже заступниця начальника відділу комунікацій Головного управління Національної поліції у Вінницькій області Ірина Добровольська.

Як нагадала пані Добюровольська, після виклику на правопорушення на прибуття слідчо-оперативної групи поліції дається 5 – 7 хвилин. Але під час футбольних матчів групи правоохоронців чергують і несуть службу біля самого стадіону. Тож в разі інциденту вони прибувають і реагують практично миттєво.

Отже, за словами організаторів, командно-штабні навчання пройшли успішно. Тож можна небезпідставно сподіватися, що на професіональних матчах у Вінниці також не буде серйозних інцидентів.

За матеріалами: Vlasno.info

Прес-центр:

Питання до керівництва клубу