fbpx
Футбольний клуб "Нива" Вінниця
23 Березня, 2019, 8:53

“Шахтар» U19 (Донецьк) – “Нива”- 1:1. Репортаж

Напередодні старту весняної частини першості України вінницька “Нива” на виїзді зіграла унічию 1:1 із молодіжним складом (U-19) донецького «Шахтаря». Гра відбулася в п’ятницю, 22 березня, на території спорткомплексу «Княжа-Арена». Це у селищі Щасливому під Києвом.

Вінничани прибули на гру в послабленому складі. Через травми участь у матчі не змогли взяти лідери команди: Ігор Маляренко, Денис Долінський, Віктор Коровіков, Ігор Богач. Водночас головний тренер «Ниви» Колінс Нгаха отримав нагоду перевірити в ділі найближчих резервістів. І це, вочевидь, йому вдалося.

Одразу із початку зустрічі нивівці прибрали ініціативу до своїх рук (чи швидше – ніг) та майже не віддавали її молодим донеччанам протягом решти часу гри. Як і у попередньому матчі вінничан з «ЛНЗ», в результаті активних атакувальних дій біля воріт резервістів «Шахтаря» наша «Нива» достатньо швидко відкрила рахунок. На 10-й хвилині після подачі Тимофія Брижчука з кутового Олександр Демченко вистрибнув найвище від усіх. І ударом головою поцілив під дальню штангу – 0:1!

Чи то забитий м’яч дещо розслабив гостей, чи то тренери «Шахтаря» активізували своїх молодих підопічних, але майже одразу господарі провели кілька швидких і небезпечних атак. Одна із них завершилася влучним ударом у лівий верхній кут воріт Максима Гурідова. 1:1 на 14-й хвилині матчу.

До кінця першого тайму наша команда була досить активною в атаці. Особливо вирізнявся націленістю на ворота суперників Ярослав Браславський, який вдало боровся за м’яч, наполегливо відкривався у карному майданчику донеччан та навіть влучив у штангу з близької відстані. А також Олександр Демченко, який вдало керував грою у центрі поля і завдав декілька небезпечних ударів з середньої та далекої відстані – трохи невлучно.

У захисті Олександр Дугієнко і Роман Адаменко вправно перехоплювали усі м’ячі ще на підступах до нашого карного майданчика. Коли ж справа зрідка доходила до ударів по воротах «Ниви», надійно діяли обидва наших воротарі (в другій половині матчу Максима Гурідова замінив Роман Льопка).

Проте за решту ігрового часу, незважаючи на велику кількість виконаних стандартів (штрафних, кутових), забити принаймні ще один м’яч та вирвати перемогу вінничанам не вдалося. Серед головних причин – вже згадані травми лідерів атаки «Ниви». А також, певним чином, погодні умови. Бо у другому таймі «Нива» грала проти сильного північного вітру. Тож традиційні вертикальні й флангові передачі наших півзахисників зазвичай були неточними.

Гра вийшла достатньо жорсткою, особливо із боку господарів поля. Це вилилося у три жовті картки, показані арбітром зустрічі молодим «гірникам». Дещо дивно для товариського матчу. Рефері навіть декілька разів закликав команди «знизити рівень жорсткості» у грі. У підсумку знову нічия – 1:1.

Стартовий склад “Ниви”: Гурідов – Когут, Адаменко, Дугієнко, Менжега – Рогозін, Виздрик, Демченко, Брижчук, Палій – Браславський.
По перерві на заміну вийшли Подкуйко, Яськов, Льопка, гравець на перегляді.

Роман Буга (зі Щасливого), спеціально для офіційного сайту «Ниви». Колаж Максима Паламаря