fbpx
Футбольний клуб "Нива" Вінниця
26 Грудня, 2019, 17:06

Проект ФК «Нива» – під загрозою закриття!

Завершується 2019 рік. Наразі актуальним питанням є формування бюджету ФК «Нива» на 2020 рік. Протягом трьох останніх років Вінницька ОДА та обласна рада активно підтримували команду майстрів Вінниччини. Фактично система, запропонована керівництвом облдержадміністрації, дала можливість існувати професійному футболу у регіоні. І збірні області, які формувала Вінницька обласна федерація футболу,  забезпечили певний фундамент та поштовх для розвитку спорту № 1 у Вінницькій області.

Найкращі випускники провідних вінницьких ДЮСШ отримали можливість стати професійними футболістами та сформували дублюючу команду на базі ФК «Нива». Вона займає перше місце у Чемпіонаті України серед команд першої ліги вікової категорії U-19. Обрана стратегія вказує на правильний шлях розвитку футболу у Вінницькій області та дає серйозні перспективи для вихованців дитячо-юнацького футболу.

– Ми розраховуємо на серйозну підтримку з боку Вінницької обласної адміністрації і обласної ради. Без цього в нинішніх умовах клуб не може існувати. І тоді наші напрацювання щодо розвитку дитячо-юнацького футболу, перспективи розвитку молодих вінницьких футболістів можуть бути втрачені, а весь проект ФК «Нива» – закритий, – сказав президент ФК «Нива» Вадим Кудіяров.

Голова обласної федерації футболу Ігор Гатауллін запевнив, що усіляко підтримуватиме «Ниву». Заступник голови Вінницької ОДА Наталя Заболотна і начальник спортуправління ОДА Сергій Чернявський відмовилися коментувати ситуацію. Але свій коментар з приводу фінансування «Ниви» надав голова бюджетної комісії Вінницької обласної ради Геннадій Мазур:

– У нас є лист-звернення щодо фінансової підтримки «Ниви» до Вінницької ОДА та Вінницької облради. На бюджетній комісії ми розглядали це питання та ухвалили рішення, щоб головний розпорядник коштів (управління з фізичної культури та спорту Вінницької ОДА) підтримав «Ниву» із коштів, що передбачаються на проведення спортивних заходів. Зокрема, через федерацію футболу області надати фінансову підтримку в межах 1 млн. грн. на утримання ФК «Нива».

За словами Геннадія Мазура, ФК «Нива» має зробити відповідну фінансову заявку, створити кошторис витрат, які йому потрібні: харчування, проживання, відрядження, спортивну форму. Причому – помісячно.

Водночас пан Мазур пропонує створити комунальний заклад, засновником якого має бути Вінницька міська рада.

– Тоді в подальшому обласний бюджет й надалі здійснюватиме більш ефективну підтримку ФК «Нива». Тобто команду має підтримати й Вінницька міська рада. Це дуже важливо! – сказав Геннадій Мазур.

Ситуацію навколо фінансової підтримки «Ниви» прокоментував й голова спорткомітету Вінницької міської ради Сергій Краєвський. Він запевнив, що наш професійний ФК матиме підтримку з міського бюджету. Але, за словами пана Краєвського, конкретні цифри ще уточнюються.

Прес-служба ФК «Нива»

 

 

Прес-центр:

Питання до керівництва клубу