fbpx
Футбольний клуб "Нива" Вінниця
20 Жовтня, 2016, 9:23

Представляємо наступного суперника «Ниви-В» – «Арсенал-Київщину»

.«Арсенал-Київщина» Біла Церква
Повна назва «Арсенал-Київщина»
Прізвисько каноніри
Рік заснування 2006
Місто Біла Церква,  Україна
Стадіон «Трудові резерви» \ «Зміна»
Вміщує 13 500 \ 800
Президент  Олександр Синьоокий
Головний тренер  Микола Литвин (в. о.)
Ліга Друга ліга
2015-16 14

«Арсена́л-Київщина» — український футбольний клуб з містаБілої Церкви Київської області. Виступає в другій лізі чемпіонату України. Утворений у 2005 році. До 2013 року мав назву «Арсенал».

Історія

Найбільше місто столичної області, Біла Церква, було засноване в ХІ столітті князем Ярославом Мудрим як військово-оборонний форпост держави на кордоні тогочасної Київської Русі. Саме відштовхуючись від історичної функції стародавнього міста — захищати та загрожувати, новостворений міський футбольний клуб отримав від засновників у 2005 році свою гучну назву — «Арсенал».

У прем’єрному для себе 2005 році колектив заявився на першість столичної області серед КФК і зразу здобув перше місце. Наступний 2006 рік став роком дебюту «червоно-білих» як професіонального футбольного клубу другої української ліги. Перший матч на професійному рівні провів 29 липня 2007 року. На виїзді були обіграні львівські «Карпати-2» 1:0 . Автором першого гола в історії «Арсеналу» в чемпіонатах України став Володимир Ординський. За словами засновника і тодішнього президента «Арсеналу» Юрія Горобця, ніщо не стане на заваді амбіційним планам білоцерківського клубу та його спрямуванні до підвищення у класі. І дійсно, лише два сезони знадобилося «канонірам», аби вийти до першої ліги. У сезоні 2008/09 років білоцерківчани посіли другу сходинку турнірного п’єдесталу групи «А». А в перехідному поєдинку за право виступати у першому дивізіоні, що відбувся 12 липня 2009 року на центральному черкаському стадіоні, підопічні Ігоря Артимовича, котрий очолив білоцерківців наприкінці першого кола, з мінімальним рахунком 1:0 обіграли ФК «Полтава». Гол до свого активу записав тодішній лідер «канонірів» Костянтин Деревльов.

Напередодні дебюту «канонірів» у другому за рангом футбольному турнірі України, існувала думка, що новачку вкрай важко буде протистояти більш іменитим суперникам. Адже даватиметься взнаки брак досвіду виступу у першій лізі і відсутність повноцінних міжсезонних зборів. Проте вже перші матчі «канонірів» засвідчили — хлопчиками для биття у першій лізі білоцерківчани не будуть. Того сезону підопічні Ігоря Артимовича посіли дев’яте місце у турнірній таблиці з-поміж 18 команд. І інакше як успіх, їхній виступ у дебютному для себе сезоні у першій лізі назвати не можна.

У сезоні 2010/11 рр. «каноніри» також зайняли дев’яту сходинку на турнірному п’єдесталі. Однак цього разу білоцерківські вболівальники залишилися дещо незадоволеними виступом команди, адже очікували від своїх улюбленців дещо більшого.

Та вже наступної першості (2011/12) «каноніри» посіли четверте місце, що до сьогодні є найкращим результатом виступів команди на професійному рівні. Напередодні старту сезону 2012/13 років білоцерківські вболівальники плекали надію що їхні улюбленці покращать показники попередньої першості, і, взагалі вийдуть до елітного дивізіону… Проте вийшло все з точністю до навпаки. У перших матчах того чемпіонату підопічні Ігоря Артимовича демонстрували яскравий футбол, та згодом, після декількох поразок поспіль, команда ніби потрапила до психологічної прірви, виходу з якої досить довго не могли знайти. І після низки програних матчів Ігор Артимович звільнився з посади головного тренера. Проте найтяжчі випробування були ще попереду. За деякий час після звільнення наставника, від фінансування колективу відмовляється засновник «Арсеналу» Юрій Горобець. Незабаром багато хто з лідерів «канонірів» у пошуках кращого, залишили розташування білоцерківської команди. Клуб взагалі міг припинити своє існування, однак на допомогу, підключивши до фінансування бізнесменів столичної області, прийшла Київська обласна Федерація футболу. Як не як догравши перше коло, команда пішла у відпустку.

Під час зимового міжсезоння у «канонірів» з’являється новий головний тренер. Ним став знаний в Україні футбольний фахівець Олег Лутков. Здавалося б, справи у команді повинні покращитися, але відсутність належного фінансування давалася взнаки. Як наслідок Олег Лутков, а з ним і чимала група провідних футболістів залишає «Арсенал» і обов’язки «коуча» приймає на себе Євген Фещенко, що входив до тренерського штабу Олега Луткова. На фоні безгрошів’я «Арсенал» програє ледь не всі матчі другого кола і, зайнявши останній рядок турнірної таблиці вилітає до другої ліги.

А під час літнього антракту вже йшлося навіть про те, що у новій першості Біла Церква та Київська область можуть взагалі залишитись без професіонального футболу. Та на допомогу «Арсеналу» прийшов Олександр Синьоокий, який до цього опікувався аматорським колективом ФК «Володарка». Спільними зусиллями Олександра Вікторовича (в команді якого працюють колишній головний тренер Національної жіночої збірної з футболу Микола Литвин та екс-гравець «Кривбасу», «Зірки», «Десни», тренер воротарів Ігор Хіманич) та Київської обласної Федерації футболу клуб не лише вдалося зберегти, але й залишити у Білій Церкві. У порівнянні з попереднім сезоном відбулися суттєві зміни. По-перше нову першість команда розпочала з дещо видозміненою назвою. Через те що одним із засновників клубу виступила Київська обласна Федерація футболу, до назви клубу «Арсенал» було додано назву регіону, в якому вона виступає. Таким чином на футбольній мапі України з’явився ПФК «Арсенал-Київщина». Саму ж команду очолив Вадим Мандрієвський.

Новий колектив фахівців ставить за мету запровадити нові управлінські підходи та стандарти в організації роботи клубу. Значна увага приділяється розвитку дитячо-юнацької школи (нею опікується засновник «Арсеналу» Юрій Горобець) вихованці якої з часом мають поповнити лави першої команди. По-третє, повністю оновився склад команди. У заявці на сезон 2013/14 рр. з’явилися група білоцерківських вихованців, а також перспективна молодь з київського та інших регіонів.

Сезон у другій лізі для оновленого білоцерківського колективу виявися у турнірному плані не вельми вдалим, адже «каноніри» посіли п’ятнадцяте місце з-поміж 19 команд (після завершення першого кола Вадима Мандрієвського на тренерському містку змінив Євген Фещенко). Але вже у середині першого кола сезону 2014—2015 рр. у тренерському штабі ПФК «Арсенал-Київщина» знову відбулися пертурбації. Замість Євгена Фещенка команду очолив Микола Литвин, який до того обіймав посаду спортивного директора білоцерківського клубу.

Звісно, турнірні показники «канонірів» поки далекі до ідеальних, але в організаційному плані керманичі клубу досягли непоганих результатів. Їм знадобилося не так вже й багато часу, аби не лише вийти на якісно новий рівень роботи, але й віднайти юні футбольні таланти, котрі вже нині захищають кольори клубів більш високого рівня. Однак на досягнутому зупинятися ніхто не збирається. Білоцерківський клуб ставить перед собою максимальні завдання. А це значить є до чого прагнути і в спортивному і в організаційному плані.

Склад команди станом на 19 серпня

Футболіст Дата народження Країна
Воротарі
1 Андрій Желізко 1 серпня 1996  Україна
77 Микита Романов 17 січня 1997  Україна
Захисники
6 Валерій Желюк 29 серпня 1996  Україна
10 Денис Червінський 27 грудня 1997  Україна
17 Євгеній Піскун 10 січня 1993  Україна
Півзахисники
5 Олександр Химанич 22 січня 1997  Україна
8 Владислав Пасечнюк 27 травня 1998  Україна
13 Артем Сьомка 18 лютого 1998  Україна
14 Олександр Чернецький 20 червня 1995  Україна
18 Максим Литвиненко 3 березня 1995  Україна
20 Едуард Пархоменко 31 грудня 1995  Україна
23 Назар Ващенко 3 грудня 1996  Україна
27 Денис Бреус 18 листопада 1993  Україна
Нападники
7 Геннадій Гупалов 16 березня 1998  Україна
15 Віталій Зоря 24 червня 1994  Україна
22 Олександр Бугаєнко 29 травня 1995  Україна

За матеріалами: uk.wikipedia.org

 

Прес-центр:

Питання до керівництва клубу