Футбольний клуб "Нива" Вінниця
11 Вересня, 2019, 9:53

«Ниву-2» презентували напередодні старту в чемпіонаті України U-19

Cьогодні, 11 вересня, новостворена «Нива-2» стартує в чемпіонаті України U-19 – виїзним поєдинком із хмельницьким «Поділлям». Напередодні цієї події команду презентували вболівальникам і журналістам.

На заході були присутні президент «Ниви» Вадим Кудіяров, віце-президент клубу із дитячо-юнацького футболу Юрій Корбут, спортивний директор Михайло Куниця, комерційний директор Василь Соловей, тренер Олександр Дуднік (інший наставник Олег Шумовицький був відсутнім), адміністратор другої команди Артур Мед, директор ВОДЮСШ Блохіна-Бєланова Ігор Коваль та гравці в повному складі.

Йшлося про те, що «Нива-2» прийматиме суперників у чемпіонаті України U-19 на стадіоні Вінницького міського палацу дітей та юнацтві. Тренуватиметься там же, а також на арені «Олімп» Вінницького національного технічного університету.

Вадим Кудіяров нагадав, що флагман вінницького футболу змінює вектор. Тепер ставка буде на вихованців вінницького футболу, а не легіонерів, як було колись. Саме для того й створюється «Нива-2», де куватимуть майбутню зміну. За словами пана Кудіярова, завдання-мінімум для юніорської команди на сезон – посісти місце в групі не нижче другого, щоб здобути путівку до наступного етапу чемпіонату країни.

Юрій Корбут вірить, що вже взимку деякі гравці другої команди перейдуть в основну. Для якісної підготовки дубля, за його словами, створені всі умови – і фінансові, і організаційні.

Василь Соловей нагадав, що в процесі створення «Ниви-2» була виконана чимала робота. При цьому він запевняє, що всі домовленості між керівництвом клубу і молодими гравцями виконуються.

Олександр Дуднік нагадав, що кістяком «Ниви-2» є команда ОДЮСШ Блохіна-Бєланова, яка торік вже брала участь в чемпіонаті України U-19. Зараз ці гравці стали на рік старшими і більш досвідченими. До того ж спільна робота у структурі та під керівництвом кваліфікованих тренерів «Ниви» дається взнаки.

– Окрім гравців ОДЮСШ Блохіна-Бєланова, до команди залучені провідні випускники вінницьких шкіл «Темп» і «Прем’єр-Нива». Також ми повернули наших земляків, які виступали в інших регіонах, – повідомив Олександр Дуднік.

Михайло Куниця навів приклад хмельницького «Поділля», який може наслідувати «Нива». Подоляни останні три роки робили ставку на молодих випускників власної Академії. І нині ця «ставка зіграла» – «Поділля» успішно стартувало в другій лізі. Михайло Куниця також повідомив, що з гравцями «Ниви-2» підписують договори на спортивну підготовку (напівпрофесійні контракти).

Футболісти «Ниви-2» напередодні початку сезону були налаштовані доволі оптимістично. Майже всіх запрошували до кращих аматорських команд регіону, але вони обрали колектив з прицілом на майбутні перспективи на професійному рівні.

– Перед першим матчем сезону у кожного з нас «палають очі». Прагнемо проявити себе в чемпіонаті України U-19, щоб з часом вийти на професійний рівень, – сказав

капітан команди, опорний захисник Богдан Зугравий, випускник ДЮСШ «Прем’єр-Нива».

Нападник Ашот Гукасян водночас заявлений за основну «Ниву» і вже виходив на заміну в матчах другої ліги.

– В «Ниві-2» ставимо перед собою високі цілі. Прагнемо успішно пройти груповий етап, – каже Ашот Гукасян. – Щодо тренувань в складі команди майстрів. Спочатку було складно. А зараз я вже втягнувся у цей процес.

– Більшість із нас вже грали в чемпіонаті України U-19. Кістяк колективу збережено. Сподіваємося, що новачки допоможуть виконати нам поставлені керівництвом цілі, – вважає півзахисник  Максим Підопригора.

Завершилася зустріч відповідями на запитання вболівальників. Йшлося не лише про «Ниву-2», але й про основну. Головна команда наразі не прагне підвищення в класі, бо для цього немає необхідних умов. Водночас Вадим Кудіяров запевнив, що питання фінансування обох колективів вирішено до кінця поточного року. А ось про побудову нової сучасної футбольної арени у Вінниці, на яку потрібно близько 250 мільйонів гривень, поки що не йдеться.

Прес-служба ФК «Нива»

Прес-центр:

Питання до керівництва клубу