fbpx
Футбольний клуб "Нива" Вінниця
26 Вересня, 2016, 17:22

Нива-В — Поділля 4-0. Післяматчева прес-конференція головних тренерів.

Представляємо вашій увазі післяматчеву прес-конференцію головних тренерів Ниви-В та Поділля. Нагадаємо матч завершився з рахунком 4-0 на користь вінничан.


Юрій Солов
єнко, старший тренер Ниви-В

— Як ви оцінюєте цю гру в порівнянні з попередньою очною зустріччю команд в рамках кубку, коли Нива перемогла? Як змінилася наша команда та команда суперників?

Змушений сказати «респект» команді суперника за те що в останніх турах супротивникам Поділля приходилось дуже важко, включаючи клуби, які знаходяться у верхній частині таблиці. Сьогодні мені сподобалось, що ми змогли достукатися до футболістів, не було недооцінки, не дивлячись на турнірну таблицю. Вони вийшли і грали з серйозним і небезпечним суперником, як ми їх і налаштовували. Сьогодні у нашого шанованого товариша (Володимир Рева, консультант клубу – прим. ред.) був день народження і ми дуже хотіли всі разом піднести йому подарунок. Якщо ви помітили, в останніх іграх по самовіддачі претензій до хлопців не було, були питання по змісту гри, але сьогодні, слава Богу, була шалена самовіддача і також, я надіюсь глядачі це бачили, була змістовна гра. Те що було чотири м’ячі, то могло бути і нуль, могло бути як завгодно, але мені здається футбол був хорошим. Нам пощастило сьогодні забити чотири м’ячі дуже непростій команді, яку ми дуже поважали і до якої готувались.

— Якщо визначати кращого гравця матчу, кому б ви віддали це звання? Чи можна гравцем матчу назвати Борячука? Прокоментуйте його гру?

Мені цікава ваша думка. (Із залу звучать варіанти журналістів: Борячук, Загалевич, Поліщук). Бачите, у вас розділяються думки, у мене так само, повірте мені. Це те ж саме, що задати питання татові: “а кого ти більше любиш із двох-трьох дітей?”. Для мене вони всі однакові. Щодо кращого гравця, це вирішуйте ви. До речі, я хочу привітати нашого молодого хлопця, це Яськов Максим, який сьогодні дебютував в професійному футболі, і дебютував дуже добре, як я говорив ще на лавці запасних – “дивіться, він без втрат грає”. Молодець!

— І все-таки про Борячука декілька хороших слів…

(Сміється, відповідає в жартівливій формі)
Якщо я буду гарно говорити про Борячука — я його втрачу завтра. Борячук, я тебе поважаю, як людину. Це прекрасна людина, це боєць, але гарно я про нього не буду говорити. (“А він про вас вчора гарно говорив” – репліка журналіста із залу). Борячук, дякую що ти говорив за мене гарно. Він, коли прочитає це, буде сміятися, але я стараюсь його не перехвалювати. Я його поважаю, як людину, як футболіста, але хороше я про нього не буду говорити.

— Він став автором гольової передачі в моменті з першим голом і коли забивався другий гол, також допоміг.

Хай навіть стане автором п’яти гольових передач, все рівно… Скажемо так, у нас є свої відносини, як тренера і футболіста, є людські відносини. Борячук молодець. Справа в тому, що сьогодні, як я вже говорив, у нас вперше вийшла гра. За самовіддачу ми вже забуваємо, ми говорили: «Хлопці, без самовіддачі на цей стадіон просто не приходьте». Вони знають, що на них прийшли дивитися глядачі, любителі футболу і їх рідні. Без самовіддачі вони тут не потрібні. Але одна гра, дві гри, три гри з самовіддачею… Це все добре, але за три матчу, якщо не помиляюся — сім м’ячів. Це вже щось, потрібно йти далі. Самовіддача це само собою, але ж потрібно і футбол грати. Сьогодні вони грали футбол, але в якійсь мірі, можливо, і суперник дозволив грати. Є таке поняття: «є гра — буде колись і результат». В нашій ситуації ми так не можемо, в нашій ситуації найперше — це результат, а гра потім. Сьогодні так склалося, що і результат є, і, мені здається, що і гра повинна була сподобатися.

— Як проходить процес відновлення Максима Малахова?

Слава Богу, він вже працює в загальній групі. Він під контролем і тренерів і медичного персоналу. Він вже такий футболіст, як і всі: працює в загальній групі. Як далі вийде, як він увіллється в основний склад (мається на увазі 18 людей), це покаже час. Ми вже щільно «висимо» на жовтих картках, на травмах. Три футболіста «висить» на жовтих картках. Зараз піде дуже серйозна градація, кожна людина буде на рахунку, в тому числі й Максим Малахов. Він нам дорогий і буде найближчим часом, я думаю, в основному складі (18 гравців).

— Колінс уже не в молодому футбольному віці, але як лідер команди, відіграв всі матчі. Можливо варто було дати йому сьогодні відпочити?

Я з вами повністю згоден, що потрібно було це зробити, але, на жаль, УЄФА в нашій другій лізі дозволило тільки три заміни. Сьогодні дві заміни було зроблено через мікротравми. Тренерський штаб сьогодні замінив центрального захисника (Момотенка на Коломійця – прим. ред.) не тому що він грав погано, а через мікротравму, за рекомендацією лікарів. Через це не вистачило заміни для Колінса. У нас через тиждень гра з «Рухом». Так, потрібно було його замінити, але ми виходимо з того, що маємо.

— Як будете налаштовувати команду на «Рух»? Лідер все-таки.

Зрозумійте, ми поважаємо і Рух і Поділля. Ми вчимо футболістів не боятися нікого. Немає команди, яку не можна було б обіграти. Я не думаю, що Рух, при всій до них повазі, сильніше Миколаєва. Яку тактику, стратегію ми виберемо — про це говорити не будемо, це вже наше. Як воно вийде — побачимо через тиждень. Останнім часом ми грали з командами не нижчого рівня ніж «Рух».

— Попов сьогодні грав опорного півзахисника?

Так, він грав опорника. Тренерський штаб шукає в центрі поля проблему, через яку не йде гра. Ми знайшли проблему, нюанси розкривати не буду, але ми її знайшли. З минулої гри з Миколаєвом ми намагаємось вижати максимум користі. Сьогодні ми спробували таку схему, можливо ми так будемо рухатися і далі.

— Ви постійно вимагали від гравців контролю м’яча. Це була своєрідна тактика, якої вони мали дотримуватися?

Так, вони повинні були дотримуватися цієї тактики. Є команди, які не дають це робити. Рух не дасть нам контролювати м’яч, так як ми це робили сьогодні. Нам не давав і Миколаїв, і Херсон, і Кремінь. Вони звикли до цього. Але і ми повинні вміти. Але були моменти в кожній грі і з Миколаєвом, і з Кременем, коли ми могли брати м’яч під контроль, але наші футболісти цього не виконували. Тренерський штаб вимагає по-іншому. Сьогодні воно вийшло, вони можуть. В тренувальному процесі ми даємо їм важкі вправи, але гравці стають все кращими і кращими. У них вдається і ми бачимо це. Але потрібно, щоб футболісти в це повірили. Немає різниці, граєш ти проти Поділля, проти Руха, чи проти Миколаєва. Завжди є момент, коли можна взяти м’яч під контроль. На жаль, до цього в нас не вдавалося, тому, ви правильно помітили, що сьогодні, неважливо при якому рахунку, тренерський штаб намагався донести: «відчуйте гру, побудовану на контролі м’яча».

— Одна з найбільших проблем українського футболу, це те що наші команди краще грають другим номером, а гра першим номером не виходить. Як у Ниви краще вдається? Сьогодні грали першим номером і перемогли, з Миколаєвом грали на контратаках і не вдалось перемогти.

Розумієте, тактика і стратегія вибудовується не тільки виходячи з того що ми хочемо і що хочуть вболівальники. Кожна команда нами вивчається весь тиждень. Якби ми грали першим номером проти Кременя і Миколаєва, скоріш за все рахунок був би трохи інший, за рахунок виконавців. Я люблю своїх футболістів, захищаю їх, але вони розуміють, що неможна вийти завтра проти «Шахтаря» і грати першим номером. Буде 0-6, 0-7. А давайте закриємося другим номером — або 0:0 або 0:2. Є шанс зіграти 0:0. Тренерський штаб не має права емоційно реагувати і на цьому будувати тактику. Емблема, яку ми цілуєм — для мене це святе — Нива Вінниця. Я, і ми всі повинні тримати марку, ми не можемо вийти і 0:6, ми цього не допустимо.


Віталій Балицький, в.о. головного тренера Поділля.

%d0%b1%d0%b0%d0%bb%d0%b8%d1%86%d0%ba%d0%b8%d0%b9

— Вінницька Нива для вас найбільш відомий суперник, але сьогодні не склалося. Чому?

Все закономірно. Чудес не буває. Знову ж таки, говорити про те, що команді пів року сенсу немає. Уже, як не як, одинадцятий тур зіграли. Помилки як були, так і залишились. Важко нам дається вихід з оборони в атаку, помилки ті самі, хоча й змінили центральних захисників. Помилки даються взнаки. Непогано зіграв воротар, могло б і більше голів бути. Тут все закономірно, команда сильніша фізично, майстерності більше набагато. Нам є куди рухатись. Знову ж таки, говорити про те що два тижні не тренувалися, бо були проблеми з полями — ці відмазки вже всім набридли. Я бачу потенціал в команди, не все відразу робиться, команді пів року, фізично, фізіологічно вони не можуть давати бій Винникам, Вінниці, Балканам, а я вважаю ці команди хорошими, потужними в другій лізі. Фізично готові, технічні, майстерність набагато краща. А в нас діти, в тому році грали в ДЮФЛ. Ми себе трохи пробували в аматорських змаганнях, там теж клуби дуже хороші: Оржів, Волока, і Вінниця з нами була в групі. Ми таким йдемо шляхом сьогодні, молодими футболістами граємо. Наскільки вистачить сил, бажання, довіри в президента і керівників нашого клубу — буде видно. Я все прекрасно розумію, це не ті роки, які були раніше, коли тобі давали шанс — ти його використовуєш, ні — на твоє місце є інший. В свій час я грав у Вінниці, у нас тут працював Безсонов, в нас була молода команда, але були й досвічені хлопці. От цього сплаву досвіченості і молодості нам і не вистачає на сьогоднішній день. Брати інших футболістів у нас немає грошей, а навіть якщо є, то який сенс? Він день пограє, два пограє, на наступний день йому дали на карбованець більше і він пішов в іншу команду. В нас самий старший гравець 1992 року і два місцевих хлопця по 30 років. А інші — від 1995 до 1999 років народження. І то дев’яносто відсотків — хлопці 1998, 1999 років, які на сьогоднішній день заявлені за U-19. Ну але порівнювати рівень U-19 з аматорами і другою лігою — це нікуди не годиться. Не погані змагання, але зовсім інший рівень. Доволі непогана гра сьогодні була. Спочатку, як господар, Вінниця володіла ініціативою, могли забити нам на перших хвилинах, були гольові моменти. Ну і в нас також були. Ми, як бачите, пропускаємо або на перших хвилинах, або на останніх. Пропускаємо на перших — руки опускаються, хлопці молоді, психологічно надломлюються. Ну і не та майстерність. На кожну гру ми змінюємо склад, стабільного складу в нас немає, це і через травми, дискваліфікації, і по інших причинах, ми ж також аналізуємо: якщо суперник швидкий, стараємося, щоб крайні півзахисники, захисники були швидшими. Ну а по грі — видно, що сильніший суперник, хлопці доросліші, гра поставлена, відчувається рука тренера-консультанта (Володимир Рева — прим. ред.), з яким мені колись пощастило працювати. Маючи нагоду, хочу привітати його з днем народження, побажати міцного здоров’я, успіхів у кар’єрі, і побільше уваги міської влади і хороших спонсорів.
Ну ось така в нас на сьогодні ситуація.

Богдан Токар, офіційний сайт СФК “Нива-В”

 

 

 

Прес-центр:

Питання до керівництва клубу