Футбольний клуб "Нива" Вінниця
23 Вересня, 2018, 19:11

«Нива» (Т) – «Нива» (В) – 0:1. Перервали нічийну серію

Нивівське дербі було принциповим для обох команд. Хоча б зважаючи на те, що за вінницький клуб нині виступають три екс-гравці тернопільського: Антон Музиченко, Роман Гудак і Олександр Менжега. Також можна згадати й Сергія Андрєєва, який по черзі виступав в обох «Нивах», а нещодавно залишив наш клуб.

Для колективу Василя Вовка і Дениса Колчіна було конче необхідно здобути, нарешті, перемогу й перервати набридливу нічийну серію. Адже в 9-и попередніх турах вінничани зробили шість нічиїх. До того ж матчі конкурентів, які пройшли напередодні, завершилися для нас непогано. Лідери ФК «Калуш» і «Черкащина-Академія» синхронно поступилися. Натомість місця на горі турнірної таблиці посіли їхні «кривдники» – «Минай» (Закарпаття) і «Полісся» (Житомир). У разі перемоги вінничани скорочували відрив від дуету лідерів до двох очок. Але й господарі поля прагнули зіграти якнайкраще, бо вони відзначали 40-річчя клубу і з цієї нагоди виступали в спеціальній формі.

В складі вінницької «Ниви» не зміг вийти на поле молодий нападник Максим Яськов, який напередодні одружився. Втім, його поки що не можна вважати гравцем основи. Тому на поле чудового стадіону у Тернополі гості вийшли в бойовому стартовому складі (причому із трьома номінальними форвардами). Це воротар Кулініч, Музиченко, Найко, Менжега, Гарванко, Коровіков, Хохлов, Савошко, Богач, Шестаков, Федосов.

Перший тайм поєдинку пройшов у гострій боротьбі, з обопільними шансами. Господарі поля виглядали доволі солідно, створивши чимало перспективних атак. Але очевидних стовідсоткових нагод для взяття воріт Артема Кулініча у них все ж не було. Перед перервою й колектив Дениса Колчіна двічі міг відкривати рахунок. Спочатку Віктор Коровіков увірвався у карний майданчик, але якось послизнувся і втратив шанс. Незабаром зрячий прострільний пас у воротарській площі не дістав наш інший форвард Павло Федосов.

Друга половина зустрічі розпочалася із тиску гостей. Вінничанин Ігор Богач був першим на м’ячі у карному майданчику, потужно пробив, але вище воріт. А на 54-й хвилині красень-гол вдався нашому таранному форварду Павлу Федосову. Він прорвався по флангу після гарного пасу головою на хід від Михайла Шестакова, на швидкості пройшов двох захисників, «не помічаючи їх» і елегантно прокинув ігровий снаряд повз голкіпера. 0:1! Скільки таких рейдів ми раніше бачили у виконанні Павла Федосова, які не завершувалися взяттям воріт. Але останнім часом він, на щастя, почав розписуватися в чужих воротах, що не може не радувати.

Через кілька хвилин Федосов знову виходив на побачення із Максимом Механівим. Але цього разу вже кіпер тернополян вийшов переможцем ситуації. Він вибіг назустріч, скоротив кут обстрілу і відбив удар Павла.

Завершальні хвилини матчу виявилися дуже нервовими. Господарі прагнули хоча б зрівняти рахунок і вперто йшли вперед. Але й вінничани врахували власні стратегічні помилки, допущені у попередньому виїзному поєдинку проти «Чайки» (Петропавлівська Борщагівка, Київська область). Нагадаємо, тоді нивівці на початку другого тайму вигравали із рахунком 2:0, але досягли лише нічиєї.

Зараз вся наша команда мужньо та самовіддано працювала на те, щоб зберегти переможний результат. Гравці з міста над Бугом сміливо кидалися під сильні удари, грали жорстко, але без грубощів. Приміром, можна згадати епізод, коли вінничанин Володимир Найко заблокував небезпечний постріл Тараса Кривого. Високий клас та надійність в низці епізодів продемонстрував й наш голкіпер Артем Кулініч.

Суддя додав до основної частини матчу шість хвилин, які стали «валідольними». Підопічні Дениса Колчіна намагалися у цей час не лише відбиватися, але й контратакувати. І досягли такої важливої перемоги!

Наступна гра вінничан буде кубковою. В середу, 26 вересня, у Вінниці пройде матч 1/16 фіналу Кубку України з футболу. «Нива» приймає друголіговий «Гірник» (Кривий Ріг, Дніпропетровська область). Початок гри на Центральному міському стадіоні – 16.00. Переможець матчу одразу виходить до наступного етапу.