Нічия у нивівському дербі – 1:1. Репортаж, статистика

22 липня на Центральному міському стадіоні було відкрито футбольний сезон у Вінниці. Тут пройшло престижне нивівське дербі. Господарі підійшли до важливого матчу на фоні втоми після виїзної перемоги у першому попередньому раунді Кубку України (2:0 з одеською «Реал-Фармою»). Кілька провідних гравців вінницького клубу мали серйозні травми. Зокрема, Роман Гудак, Віктор Коровіков та Ігор Маяляренко, капітанські обов’язки якого в цій грі виконував Вадим Хохлов. Також не міг допомогти клубу дискваліфікований на три матчі Олександр Дударенко.

Початок гри склався на користь тернополян. Вони мали кілька небезпечних нагод, аби відкривати рахунок. Вже на 6-й хвилині вінничанин Володимир Найко заробив жовтку картку за зрив атаки суперника. Наш голкіпер Артем Кулініч зміг перевести небезпечний постріл на кутовий.

На 12-й хвилині на ударній позиції опинився наш активний півзахисник Володимир Савошко, але його «пушку» захисники заблокували.

Вінницька «Нива» поступово заволоділа ігровою і територіальною ініціативою та почала постійно плести мережива своїх атак. На 34-й хвилині знову взяв гру на себе і непогано пробивав Володимир Савошко – після рикошету м’яч пройшов над поперечиною.

За 5 хвилин до перерви ми побачили ключовий і найбільш суперечливий момент гри. В карному майданчику вінничан несподівано впав Роман Волохатий. Суддя без особливих роздумів вказав на 11-метрову позначку. Пенальті чітко виконав капітан гостей Костянтин Пікуль. Артем Кулініч хоча і вгадав напрямок польоту м’яча, але не достав його. 0:1 – «холодний душ» для господарів.

Після перерви гості грали виключно «по результату». Тобто на утримання рахунку, від захисту. Хоча на 54-й хвилині тернополяни добре «огризнулися»: в ході однієї атаки на ударних позиціях опинялися Тарас Мороз та Ігор Кохман, але вони не використали ці шанси.

Далі повною перевагою володіла команда Василя Вовка, але реальних нагод відігратися у неї було небагато. На 65-й хвилині після подачі кутового непогано головою пробивав Михайло Шестаков – прямо в руки голкіперу Максиму Механіву. На 69-й хвилині віч-на-віч із воротарем викочувався Павло Федосов. Арбітр Ігор Сташук (Чернігів), який в переважній більшості спірних епізодів віддавав перевагу гостям, зафіксував офсайд.

На 79-й хвилині черговий прорив Володимира Савошка гості зупинили із порушенням правил. Жовту картку отримав Костянтин Пікуль. А вже через три хвилини активні вінничани, нарешті, дотиснули суперника. Простріл з близької відстані замкнув Михайло Шестаков. Для нього це дебютний м’яч за вінницьку «Ниву». 1:1!

Решту основного часу та 4 хвилини компенсованого господарі провели в атаках  і намагалися вирвати перемогу. Денис Долінський пробивав під поперечину – Максим Механів витягнув. Павло Федосов впав у карному майданчику, але свисток судді мовчав. Отже, нічия, перша втрата очок вінничанами на домашньому полі.

Наступну гру чемпіонату України наша команда проведе 29 липня в гостях проти «Черкащини-Академії». А вже 4 серпня «Нива» вдома зіграє із «Вересом» (Рівне).