Футбольний клуб "Нива" Вінниця
16 Травня, 2019, 15:11

«Ми морально готові знімати “Ниву” з турніру. Це не спорт, а якась «піраміда»!

«Ми морально готові знімати Ниву з турніру. Це не спорт, а якась «піраміда»!
Фото: niva-v.com.ua
В.о. президента вінницької Ниви Вадим Кудіяров розповів Sport Arena про вчорашній інцидент з нападом уболівальників на арбітра.

Вчорашній інцидент, який стався після фінального свистка матчу Нива (Вінниця) – Полісся (Житомир), сьогодні палахтить з новою силою. Багаторічний почесний президент вінницького клубу, ветеран силових структур України Василь Вовк вже висловився на підтримку Ниви й проти арбітра. Самі рефері, за наявною інформацією, подали заяву в правоохоронні органи щодо побиття. А коли ми набрали номер телефону в.о. президента вінницької Ниви Вадима Кудіярова, почули нову інформацію стосовно безпорядків та реакції на них клубу.

– Я, як і багато хто з інших, причетних до нашого клубу, цієї ночі не спав взагалі, – почав бесіду Вадим Ігорович. – Я не підтримую того дикунства, яке сталося після гри, але не можу заперечити людям, які на емоціях почали безпорядки. Не знаю, як дивитися в очі вінничанам після такого суддівства. Не розумію, навіщо це все тоді? Як боротися з цим «убивством із свистком»?

Суддя, вийшовши на поле після перерви, просто «відірвав голови» команді. Поставив пенальті, якого не було, й свистів тільки в одну сторону. Вболівальники все бачили. Градус невдоволення на трибунах зростав. Не дивно, що так у підсумку все закінчилося.

– Але ж на стадіоні мають бути стюарди, правоохоронці. Як так трапилося, що народ повалив на поле й влаштував «суд Лінча»?

– Я вам відразу скажу: в усіх документах по матчу – в рапорті делегата, в наших записах – чітко вказано, що на грі були присутні всі потрібні служби. І поліція, і швидка медична допомога, і наші службовці, яким потрібно бути за вимогами регламенту. І все було, як зазвичай. Коли фани повалили на поле ловити суддю, біля мене знаходився наш співробітник, який все протоколював. Він швиденько задав запит у поліцію швидкого реагування, правоохоронці на прохання клубу зробили все можливе, щоб уникнути справжнього «лінчування» – думаю, якби не це, були б ще більші наслідки.

Тож все, що відбулося, було спровоковано винятково неадекватним суддівством. Як можна допустити такий арбітраж у центральному матчі туру, коли на кону підвищення в класі й зустрічаються два прямих конкуренти? А у нас команда відвідувана – в трійці найкращих у Групі «А» Другої ліги. У нас 80 членів клубу, є об’єднання вболівальників, є ультрас, які самі по собі – не знаходяться в структурі клубу, але дуже масові. І людей нелегко зупинити, якщо вони вже «завелися» по ходу матчу.

– Ви розумієте, що за цей інцидент може бути дуже серйозний штраф, а, може, й більші покарання?

– Ви знаєте, ми зараз проведемо зустріч з керівництвом і будемо приймати рішення. Морально готові зняти Ниву з турніру. Навіщо шукати ці кошти, інвестувати в дитячий футбол, збирати кожну копійку на футбол, якщо ось так весь сезон можна перекреслити? Навіщо ми це робимо? Щоб хтось купив потім за 100 гривень суддю, й над нами знущалися?

В такому випадку ми не готові брати участь у розвитку професіонального футболу на Вінничині. Це не спорт, а якась «фінансова піраміда»! Я підтримую інші види, то краще зосереджуся суто на них, там більше задоволення й менше такого бруду. Де таке бачено в світі?!

Яким чином судді призначаються? Які оцінки вони отримують? Ось приїхав арбітр і дуже класно відсудив. Якби поліція на п’ять хвилин пізніше спрацювала, він би більше не свистів. А на нас ще й всі звинувачення, купа затриманих, керівництво запитує: «Що у вас там відбувається, що за «кіпіш» на всю країну?» Ось зараз будемо збиратися й вирішувати, як жити далі. Вінницька Нива може припинити участь у Другій лізі, хоча за грою були за крок від Першої.

Прес-центр:

Питання до керівництва клубу