Колінс Нгаха – про підсумки першого кола

Завершилося перше коло чемпіонату України з футболу (друга ліга). Наша команда посідає після нього останню сходинку в групі «А». Зрозуміло, цей результат є незадовільним. Чому це сталося, ми запитали у головного тренера «Ниви» Колінса Нгахи.

– Колінсе, чим можна пояснити невдачі «Ниви» в першому колі?

– Нам бракувало часу награвати, по суті, нову команду.  Прийшло багато нових футболістів (в тому числі й молодь), ми не встигли зігратися. Свою роль зіграв і нефарт, адже у футболі без везіння ніяк. Підтвердженням цього є те, що ми програємо із різницею в один м’яч. І пропускаємо на останніх секундах. Хоча це не можна назвати основною причиною нашого поганого виступу.

Нібито малюнок гри є. Але гравцям необхідно бути більш відповідальними під час стандартів та у вирішальних моментах гри. Поки ми цьому не навчилися.

По ходу чемпіонату намагалися підсилюватися. Зокрема, шукали оптимальний варіант для захисту. Взагалі, комплектація складу пройшла не зовсім так, як ми планували.

– Які позиції зараз варто підсилити?

– В першу чергу позицію центрального захисника. Не завадило й посилення опорної зони. Для повноцінної конкуренції необхідно мати ще одного воротаря. При всій повазі до Максима Гурідова.

– Які матчі були вдалими, а які – ні?

– Будь-який матч, в якому команда програла, – невдалий. Ми граємо не заради самого процесу, а щоб досягати результатів.

Із цього ряду випадає домашній поєдинок проти Тернополя. Ми пропустили у ньому необов’язковий м’яч, хоча показали себе із кращого боку. Майже в кожному поєдинку «Нива» грала непогано, хоча це й звучить не дуже переконливо. Все ж буду наполягати: якість і малюнок гри є, але водночас відчувається певний дисбаланс.

– За рахунок чого можна покращити відсоток реалізації чисельних гольових ситуацій, які створює «Нива»?

– Коли наші нападники почнуть забивати, вони відчуватимуть впевненість в своїх силах. Тоді й реалізація покращуватиметься. Ми робимо відповідні вправи (щодо взяття воріт) на тренуваннях. Досить багато. Але не думаю, що це – головне.

Слабка реалізація – це в першу чергу психологічний момент. Нашим гравцям, нападникам і півзахисникам, варто виробити психологію забивних! Як приклад – Артур Загорулько. Він лідирує в перегонах бомбардирів групи, незважаючи на те, що грає в команді, що посідає останню сходинку.

– Чому не вдалося виграти у ФК «Ужгород», маючи перевагу у 2 мячі?

– Деякі футболісти в окремих епізодах недопрацювали. Плюс не досить вдала заміна – я не знімаю із себе відповідальність. Це не дало нам досягти позитивного результату. Хоча хвилин 10-15 в грі проти ФК «Ужгород» ми діяли доволі гідно.

– Що можна сказати про завтрашню гру?

– «Полісся» – це один із лідерів нашої групи «А». Це хороша команда, із задачами та амбіціями. Там працюють кваліфіковані тренери. Для нас поєдинок із «Поліссям» є принциповим. Ми граємо вдома, тому треба старатися, щоб досягти позитивного результату. Налаштовуємося дуже серйозно. Адже цей поєдинок відкриває друге коло. І ми прагнемо почати його із чистого листа!

Прес-служба ФК «Нива»