Історія футболіста-вегетаріанця Антона Брижчука

Півзахисник вінницької «Ниви» 21-річний Антон Брижчук розповів Ірині Козюпі, чому відмовився від м’яса.

 

Антон Брижчук – на фото праворуч

«Можна спокійно обійтися і без м’яса. Білок є в інших продуктах – яйцях, квасолі»

Для мене все розпочалося у листопаді 2016 року. У нас вся сім’я не їсть м’яса. У тому числі мій старший брат  (на фото – ліворуч), який також виступає за «Ниву».

Таку культуру у родину привніс батько, який їздив в Індію і практикував там сироїдіння. Вживав тільки овочі і фрукти. Після цього він став себе дуже легко відчувати. Він вже 8 років, як відмовився від м’яса.

Особисто я в це не дуже вірив і мене це мало цікавило, але через деякий час почав розуміти, що м’ясо не таке вже й важливе у нашому житті. Хоча не міг відразу відмовитися його вживати. Був період, коли хотілося їсти м’ясо. Але в один момент зважився. Було не важко. Потім взагалі не виникало бажання їсти м’ясо. Хіба тільки раз зайшов у МакДональдз.

Після відмови від м’яса поїхав в Єгипет відпочивати, а там All inclusive. Постійно перепитував, з яких продуктів приготовані страви. Але в наш час взагалі не проблема знайти щось вегетаріанське.

Кажуть, що м’ясо всім необхідне, але я вважаю, що це ілюзія. Можна спокійно обійтися і без нього. Білок є в інших продуктах – яйцях, квасолі. Моя головна мотивація – м’ясо дуже довго перетравлюється організмом. Потрібно багато сил, щоб його переварити. Ще одна причина – тварина відчуває страх, коли її вбивають, і він йде в м’ясо. Як мені здається, у ньому є багато негативної енергії.

У моїх командах не було вегетаріанців. Тільки мій брат зараз у «Ниві». Одноклубники спочатку дивувалися, запитували, чому так. Особливо, коли я тільки ставав вегетаріанцем. Для декого це було дивно. Тренери до цього ставляться абсолютно нормально. Не говорять мені: «Давай, їж м’ясо».

Коли я грав у херсонському «Кристалі», то в мене було своє меню. Всі їли м’ясні страви, а мені готували яйця, рибу, овочі. У «Ниві» так само, але тут простіше, бо я живу вдома. А коли ми їмо командою, то нам з братом теж готують окремо.

У клубах йдуть на зустріч і немає такого, щоб хтось травив через вегетаріанство. Інколи хтось міг пожартувати, але всі вже звикли до мого способу життя. Я себе чудово почуваю. У фізичному плані не є слабкішим за інших.

«Серхіо Агуеро та Ліонель Мессі відмовлялися від м’яса на певні періоди»

Відмовився від будь-якого тваринного м’яса. Рибу вживаю, але рідко. Люблю все те, що їм. Зранку смакує будь-яка каша з молоком чи омлет. Дуже подобається піца Маргарита, хачапурі по-аджарськи та суші, хоча не часто це їм. Переважно, коли йду в ресторан.

У наш час немає проблем з вегетаріанським меню. І воно досить різноманітне. Є ресторани, які більше спеціалізуються на м’ясі, але я туди не заходжу.

Зараз у мене немає дівчини. Для мене взагалі не буде проблемою, якщо вона любитиме м’ясо. Я не шукаю спеціально вегетаріанку. Це особистий вибір кожної людини. У мене була дівчина, яка їла м’ясо. У нас все було нормально. Правда, вона не розуміла, як я можу його не їсти. Але в мене до неї не було ніяких питань у цьому плані.

Живемо з братом, тому доводиться самим готувати. Це не щось надважке. Якщо говорити про фірмову страву, то можу приготувати запіканку у мультиварці.

Веганство поки не для мене. Там важкі обмеження, адже треба відмовитися від молока, яєць та інших продуктів тваринного походження.

Цікавився, хто з відомих футболістів теж не їсть м’яса. Знаю, що Серхіо Агуеро та Ліонель Мессі відмовлялися від нього на певні періоди – 1 рік чи 2. Але не берусь сказати, хто із зірок футболу є вегетаріанцем.

Джерело: ua.tribuna.com