Футбольний клуб "Нива" Вінниця
4 Листопада, 2016, 10:42

Інтерв’ю з Ярославом Браславським

– Ви з футбольної сім’ї?

– Ні, в мене батько любить футбол. Просто вболівальник.

– Як розпочинався Ваш шлях у футболі?

– Спочатку займався в «Ниві-Світанок». Першим тренером був Мельник Леонід Сергійович. Далі грав з «Нивою-Світанок» у другій лізі. У наступні роки виступав в чемпіонаті області за різні команди.

– Як сталось, що Ви покинули «Ниву-Світанок»?

– Змінився тренер і я не підійшов , як футболіст.

– Які умови були в командах що грали на область?

– Постійних тренувань у нас не було. Збиралися лише на ігри. А форму підтримував самостійними тренуваннями.

– Хто Вас запросив у «Держслужбовець»?

– Мене запросив президент клубу Руденко Дмитро Сергійович. До речі, хочу відмітити, що команда «Держслужбовець» була ближче до професійного рівня. Там були регулярні тренування. Завдяки цьому ми досягли великих успіхів у аматорському футболі. У «Держслужбовці» та «Вінниці» нас тренували спочатку Сергій Руденко, потів Володимир Циткін. Більш професійно проводив тренування Циткін. Але, на жаль, за браком вільного часу (він тренував тоді молодіжну збірну України), Володимир Борисович був змушений зосередитись лише на збірній.

– У другій лізі Ви грали в чемпіонаті 2007/08 років та у нинішньому. Порівняйте рівень другої ліги тоді і тепер?

– Тепер команди у другій лізі на багато вищого рівня. Більш професійні та більш підготовлені. Мені здається, що рівень другої ліги виріс.

– А якщо порівняти рівень гравця Браславського у тій другій лізі та тепер?

– Тоді був просто молодий та перспективний. А зараз – більш досвідчений футболіст, який вже сформувався. І я надіюсь, що буду й надалі прогресувати, та зможу вийти на більш вищий рівень.

– Якщо порівняти вболівальників в аматорському футболі та у другій лізі?

– Вболівальники другої ліги на більш високому рівні. Мені здається, що у Вінниці найкраща підтримка серед усіх команд другої ліги. До того ж, в аматорах на футбол приходить, за звичай, близько п’ятидесяти вболівальників, серед яких більшість знайомі та родичі футболістів. А тут стадіон майже завжди заповнений. За нас вболіває все місто, тому різниця в підтримці значна.

– Останні дев’ять років Ви грали на рівні аматорів. Чи не важко Вам було переносити навантаження на початку сезону у «Ниві»?

– Ні. Тому що весь цей час я самостійно тренувався, підтримував форму. А стосовно того, що в другій лізі команди набагато сильніші – теж не можу сказати. Кращі команди аматорів нічим не поступаються командам другої ліги. До того ж з багатьма теперішніми командами ми часто грали в аматорській лізі. Такі команди як «Рух», «Балкани», «Жемчужина», «Тепловик». Тому не важко.

– Коли на стадіон СК «Нива» приходить 1 000 вболівальників – це півстадіону. Можливо, наступна гра відбудеться на Центральному міському стадіоні і там при тисячі вболівальників стадіон буде майже порожнім. Чи не буде вам тоді здаватися підтримка меншою?

– Я думаю що навіть тисяча наших вболівальників зможуть створити таку атмосферу, що ця тисяча буде як десять тисяч. Вони будуть гучно себе поводити та активно підтримувати свою команду.

– Ви одружені?

– Так. Скоро вже два роки як я одружився. Проживаємо з дружиною окремо. Вона є моєю вболівальницею. Дружина та мій батько завжди намагаються прийти на матч, щоб підтримати мене.

– На даний час Ви є найкращим бомбардиром команди в чемпіонаті. Це для Вас більше гордість, чи більше відповідальність?

– Звичайно, це в першу чергу відповідальність. Потрібно в кожній грі намагатися поповнити свій гольовий баланс.

– Які фільми любите дивитися?

– Люблю дивитися комедії та детективи. Не дивлюся жахи. Улюблений мій фільм: «Джентльмени удачі».

– Чим займаєтесь у вільній від футболу час?

– Мені подобається грати у великий теніс. Часто з друзями ходжу на корт.

– На початку чемпіонату «Ниву» називали «командою стандартів». Головною зброєю на полі тоді були стандартні положення, з яких забивали багато голів. Потім на довгий час пішли не виразні розіграші стандартних положень. Кутові майже завжди подавались на рівні колін та м’яч без проблем  вибивався захисниками. В чому причина?

– Так, є така проблема. Але я  не знаю, з чим це пов’язано. Ми працюємо на тренуваннях над цим важливим елементом, награємо стандартні положення. І я надіюсь, що в наступних іграх ми знову почнемо забивати зі стандартів, як це було на початку сезону.

– Які завдання ставить керівництво клубу перед командою на зимове міжсезоння?

– Закріпитися у верхній частині турнірної таблиці, зайняти п’яте місце. Щоб у другій частині чемпіонату вести боротьбу за вихід у першу лігу.

– Що Ви хочете побажати вінницьким вболівальникам?

– Я хочу щоб команда радувала їх своєю грою, а наступного сезону, щоб вболівальники підтримували команду вже у першій лізі.

Інтерв’юер – Олег Семенов

Прес-центр:

Питання до керівництва клубу