fbpx
Футбольний клуб "Нива" Вінниця
14 Червня, 2019, 10:06

Головний тренер «Ниви» Колінс Нгаха здобув Кубок Вінниччини у складі «Світанка-Агросвіта»

В фіналі Кубку області з футболу серед аматорів зустрілися найсильніші на сьогодні колективи регіону – чинний володар трофею «Агро-Астра» (с.Рачки, Немирівський район) та діючий чемпіон Вінниччини «Світанок-Агросвіт» (с.Шляхова, Бершадський район). Поєдинок проходив на стадіоні “Колос”у Липовці, домашній арені учасника всеукраїнських аматорських змагань «Факела».

Молодість проти досвіду

Матч зібрав 700 глядачів, що непогано для аматорських баталій. Серед них були місцеві прихильники футболу, а також вболівальники обох клубів. Фани «Світанку-Агросвіту» прибули автобусами не лише зі Шляхової, але й Джулинки та Бершаді.

Хоча команди-фіналісти представляли сільські громади, у їх основному складі були відомі футболісти, колишні гравці команд майстрів. Приміром, за команду Рачків зіграв Валентин Вишталюк, а за «світанківців» – Андрій Заводян і чинний головний тренер «Ниви» Колінс Нгаха.

– За «Світанок-Агросвіт» я відіграв майже все перше коло, а також один матч чемпіонату області в другому колі. Тепер зіграю в фіналі Кубку, – каже Колінс Нгаха. – В команді зі Шляхової зібрані сильні гравці, багато з яких пройшли школу професійного футболу. Тут налагоджено тренувальний процес, майже як на рівні майстрів.

Зрозуміло, за обидві команди грали й молоді виконавці. Але середній вік та ігрова кваліфікація були вищими у колективу зі Шляхової. Тому було цікаво, що переможе цього разу – молодість чи досвід.

Втрачені гольові нагоди

На старті поєдинку ігрові ініціативу захопили потенційні фаворити-«світанківці». Вони провели кілька небезпечних атак. Після однієї з них прострілював Вадим Чернега, з близької відстані завершував Володимир Рудий, але захисник виніс м’яча вже із порожніх воріт. Через кілька хвилин небезпечно бив Олександр Нечипорук, але його постріл також було заблоковано захистом «Агро-Астри».

«Агро-Астра» розпочинала «другим номером», на швидких контратаках. Згодом колектив, який очолює другий тренер професійної «Ниви» Олег Шумовицький, вирівняв гру.

А ось кінцівка тайму залишалася за командою Рачків. Вона мала три реальні нагоди, аби відкрити рахунок « у роздягальню». «Гармату» Олександра Сестренського з лінії карного майданчику зміг нейтралізувати досвідчений голкіпер Іван Карабін. Незабаром Олександр Савчук «обікрав» воротаря, але влучив у штангу! Нарешті Микола Пастушенко із вбивчої позиції не влучив у ціль.

Розгромна перемога

В перерві колектив «Світанку-Агросвіту» зробив відповідні висновки, і друга половина гри пройшла за тотальної переваги цієї команди. На 54-й хвилині рахунок було відкрито. Олександр Нечипорук, який був першим на підборі, на замаху «прибрав» оборонця і вразив ціль. 1:0.

Забитий м’яч додав куражу команді Дмитра Євстафієва. Незабаром вона створила як мінімум п’ять реальних гольових ситуацій. Приміром, Колінс Нгаха не дуже сильно по центру пробивав у ворота, Вадим Чернега додав, але невлучно.

Подвоїв рахунок із другої спроби свіжий Віталій Ольхович, який перед цим вийшов на заміну. На 74-й хвилині він метрів з 14-и не залишив шансів воротарю.

На фініші гри  «Агро-Астра» «огризнулася», спробувавши провести хоча б гол престижу. Але нереалізований вихід сам-на-сам та невлучний удар зі зручної позиції Миколи Пастушенка поставили хрест на сподіваннях бодай на нічию в основний час.

Натомість на 89-й хвилині Володимир Рудий сказав «остаточне прощавай» супернику. Його гарматний постріл із лінії карного майданчику голкіпер суперника Олександр Турчик дістати не зміг. Отже, 3:0! «Світанок-Агросвіт» здобуває свій перший в історії Кубок Вінниччини з футболу.

«Не забиваєш ти – забивають тобі»

Урочисте нагородження фіналістів провели голова обласної федерації футболу Ігор Гатауллін і спортивний директор цієї громадської спілки Ігор Павленко.

– Перший тайм матчу був абсолютно рівним. Ніхто не очікував, що в підсумку гра завершиться із таким рахунком. Далося взнаки відоме правило: «Не забиваєш ти – забивають тобі». Адже наприкінці першого тайму «Агро-Астра» втратила стовідсотковий шанс відкрити рахунок. А ось в другому таймі команда зі Шляхової володіла повною перевагою, вона все ж є трохи сильнішою, – сказав Ігор Гатауллін.

На думку пана Гатаулліна, «Світанок-Агросвіт» цілком готовий до виступів у всеукраїнських змаганнях аматорів, де може гідно представляти наш регіон. До того, у цієї команди є чудова сучасна інфраструктура, що є прикладом для інших аматорських клубів Вінниччини.

Переломний перший гол

Представники команд прокоментували підсумки матчу.

Головний тренер «Агро-Астри» Олег Шумовицький привітав суперників із перемогою. Він наголосив, що фінал був цікавим, а суперник – сильним. «Коуч» сказав, що його футболісти діяли непогано.

– Як відомо, для того, щоб виграти, необхідно забивати. Ми мали три гольових нагоди в першому таймі. Достатньо було реалізувати бодай одну із них, гра б змінилася. І розвернулася в інший бік. Але нічого, ми будемо робити висновки. Колектив у нас молодий, перспективний, – сказав Олег Шумовицький.

Головний тренер «Світанка-Агросвіта» Дмитро Євстафієв виявився задоволений результатом поєдинку.

– Дякую за все президенту клубу Олегу Ковбасюку, який вкладає душу і серце у команду. Вдячний нашим футболістам, які витримали у таку спеку. А також команді суперників, завдяки яким фінал вийшов гідним. І, зрозуміло, нашим вболівальникам, які підтримують нас у всіх виїзних матчах, – сказав Дмитро Євстафієв.

На думку тренера «світанківців», переломним моментом фінальної гри став перший забитий м’яч.

– Перший тайм був напруженим. Гра йшла «до гола». Коли ми відкрили рахунок, стало набагато легше, – додав пан Євстафієв.