fbpx
Футбольний клуб "Нива" Вінниця
23 Травня, 2018, 19:35

Василь Вовк – про корупційний скандал у футболі

Коментар почесного президента футбольного клубу «Нива» Вінниця телеканалу “112 Україна” стосовно «Справи про договірні ігри», в якій присутня і вінницька «Нива». Роздруківка інтервю від niva.vn.ua 

Ведучий: 
-Добрий вечір, пане Василю!
Василь Вовк: 
-Добрий день!

Ведучий: 
-Представники футбольного клубу «Нива», де ви є почесним президентом, підозрюються в організації договірних футбольних матчів. Що вам про це відомо? Можливо, ви знаєте, про кого ідеться?
Василь Вовк: 
-В прес-релізі вказано 35 клубів. Тому, я хотів би бачити 35 підозр, які б оголосили. Мені нічого не відомо про участь вінницької «Ниви» в договірних матчах. Це друга ліга! «Контора» там участі не приймає. Ніхто на другу лігу, практично, не ставить, наскільки я знаю. Якщо ставлять, нехай надають докази, залучають у якості підозрювальних працівників клубу, якщо таке дійсно мало місце. Мені здається, що тут «компанєйщина». Зараз велика заява, що іде боротьба з корупцією, а закінчиться все «Пшиком». Я думаю, що Бранко, який запрошений з-за кордону і отримує 200 тисяч доларів на рік зарплати на українських дітях-футболістах, на яких виділяються гроші, вирішив таким чином показати свою роботу. Але цю роботу буде видно, коли будуть оголошені підозри конкретним особам. А ця заява – 35 клубів… Причому клуби другої ліги, в основному, а немає тих, хто дійсно займається аферами в футболі, поєднує посади в Федерації футболу і клубах, таким чином, приносячи конфлікт інтересів, цих клубів немає. Є інші – когось зафіксували, хтось з кимось говорив, звонив, писав, ну, на прослуховуванні телефонів і відслідковуванні ресурсів. Це не серьозно. Але ця проблема є і її потрібно вітати навіть такі кроки в боротьбі з корупцією в футболі.

Ведучий: 
-Пане Василю, до складу злочинної групи увійшли і президенти клубів, колишні і чинні гравці, мова іде про арбітрів, тренерів, комерційні структури.
Василь Вовк: 
-Прізвища там є?
Ведучий: 
-Питання в іншому – чи стало це викриття приголомшливим для вас?
Василь Вовк: 
-Ні, абсолютно. Я і викриття то не бачу. Викриття в чому? Я можу написати будь-яку заяву, я можу будь-що сказати. Я почесний президент і можу будь-кого звинувачувати. Але якщо мова іде про серйозну структуру, яка займається кримінальними розслідуваннями за статею «Вплив на результати офіційних змагань». Саме так називається стаття в кримінальному кодексі. То потрібні серйозні заяви, підтверджені офіційними процесуальними документами. Ну, хоча б, повідомленням про підозру. Коли буде повідомлення про підозру, тоді можна буде говорити про те, що хтось підозрюється. Зараз ніхто не підозрюється. Зараз дали 35 назв клубів, назвали, що там президенти, футболісти, агенти, арбітри і так далі.. і все. Давайте далі почекаємо.

Ведучий: 
-Два роки тривало розслідування. 320 підозрювальних.
Василь Вовк: 
-Давайте, друже, говорити так. Є підозрювальні в побутовому сенсі слова, а є підозрювальні в процесуальному сенсі слова. То велика відстань між ними. Підозрювати – поговорив хтось з кимось, запитав, попросив – от вже і підозрюваліні. 320 чоловік. Два роки справи! Ну, єдине, що там було – підслуховування дзвінків і відслідковувалась переписка. От і все. Але підозрювальні в процесуальному сенсі цього слова, а ви знаєте, що, я знаю, про що говорю, то це повинен бути відповідний документ, постанова, відповідна міра запобіжного заходу, відповідне розслідування щодо кожної особи, яка підозрюється у впливі на результати офіційних змагань.
Що стосується вінницької «Ниви». У вінниці всі футболісти знають, що їм не можна домовлятись ні з ким, тому що я заперечую будь-які корупційні прояви в футболі, борюсь з цим, з функціонерами з самими високими посадами аж до віце-президентів Федерації футболу, тому всі знають, що я на одній стороні з правилами і законами. Більш того, я скажу, що ми в одному з матчів грали з одним моїм знайомим, а президенти клубів практично всі знайомі. І не дали йому попасти в першу лігу в 2016 році, зігравши з ними в нічью, хоча можна було програти – для нас то значення не мало. Якщо є приклади навпаки стосовно вінницької «Ниви» – то в чому саме підозра, якого матчу стосується, хто з ким домовлявся, чи там футболісти.. Ну, без футболістів ніяк не обійдеться, навіть якщо президенти домовляться.

Ведучий: 
-Пане Василю, а як часто хтось брав на себе сміливість звернутися до вас стосовно того, щоб клуб «злив гру», щоб, можливо, хтось з функціонерів клубу «посприяв у грі в піддавки»?
Василь Вовк: 
-Була одна пропозиція від посередника. Але була вона «не активна». І більше то була розвідка, ніж пропозиція. Але я відразу сказав, що я в ті ігри не граю. Як я прийду до футболістів і скажу, що цю гру повинні здати? Є люди, які вміють це робити, які це роблять. І це всім відомо. І відомо, до речі, про тих, кого немає в цьому списку, який опублікований. Тому все це уява, фантазії на тему українського футболу, які я не можу коментувати, тому що я людина процесуального складу і хотів би опиратися на докази. Якщо на емоціях, то можна говорити все що завгодно.

Ведучий: 
-Ну, а взагалі, в цій «царині» після заяв правоохоронців, якись «шорох» пішов серед клубів, хвилювання, «гомін по діброві»?
Василь Вовк: 
-Я знаю, що були проведені обшуки і в Києві і в Харкові. Мені про це повідомили люди. Ну, що ж. Якщо працюють – це вже добре. Будь-які кроки в напрямку боротьби з корупцією, я буду вітати завжди. Але на сьогодні, коментувати вину когось, причетність, я вважаю за непотрібне. Я вважаю, що неправильно, що названі імена клубів, в тому числі «Нива» Вінниця. Є офіційні особі в клубі, якщо захотять, нехай вони звертаються до суду щодо захисту ділової репутації. Тому що, дали в списку без усіляких доказів, попереджень, підозр, оформлення документів, і все…. А тепер іди розказуй по «базару, що у тебе немає доньки». Ви памятаєте анекдот.

Ведучий: 
-Тобто, «Нива» позиватиметься за своє чесне імя?
Василь Вовк: 
-Ні, я не думаю, що «Нива» позиватиметься, бо я дотримуюсь такої думки, що немає до чого там позиватися. Це «компанєйщина». Я думаю, що це все організувала Федерація Футболу, для того, щоб виправдати великі зарплати, в тому числі, комітету арбітрів. І інших комітетів, як то чесної гри. Що вони ніби то щось роблять і що вони ніби то дали інформацію, а правоохорогці її зафіксували, розслідували. І от прийшли до чого – опублікували назви 35 клубів. І все. Але це не є боротьба з корупцією! Це «шорох, компанійщина», яка через неділю закінчиться.

Відео: 112 канал

Текстовий варіант: сайт болельщиков Нивы

Прес-центр:

Питання до керівництва клубу